Wakacje w pełni – ale eurowizyjne gwiazdy również nie próżnują i wydają kolejne single, które podbijają nie tylko ich ojczyzny – ale i także całą Europę. Specjalnie dla Was – wybraliśmy dziesiątkę najlepszych utworów lipca 2019 roku.

Wszystkie muzyczne nowości na bieżąco dodajemy do Naszej listy Spotify, którą znajdziecie tutaj:(najnowsze utwory znajdują się na dole listy)

A teraz przejdźmy do najciekawszych dziesięciu propozycji (w losowej kolejności)

1. Zwyciężczyni Eurowizji 2010 Lena (Niemcy) ostatnio dostarcza nam sporą dawkę dobrej muzyki – tym razem jest to utwór Love, czyli mieszanka ballady i współczesnego brzmienia. Trochę w stylu Ellie Goulding. Czy to dobra droga dla Leny? Posłuchajcie sami!

2. Nie byłoby lata bez kolejnego przeboju Eleni Foureiry (Cypr 2018) – Loqite można usłyszeć na plażach w całej Europie, a także podbija iTunes i Spotify. Kim jest muzyczny partner Eleni? Klejdi Llupa, znany też jako Beetkraft, Claydee i Claydee Lupa to albański piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Obiecnie mieszka w Grecji, gdzie odnosi ogromne muzyczne.

3. Iveta Mukuchyan (Armenia 2016) ukazuje nam się w mocniejszej odsłonie za sprawą utworu STVER, współtworzonym z ormiańskim zespołem 3.33. Warto posłuchać i pokochać Ivete w takim brzmieniu!

4. Jedyny polski akcent na naszej liście – a to za sprawą Gromee’go czyli reprezentanta Polski z 2018 roku. Kolejny raz muzyk podbija polskie rozgłośnie radiowe. Prawdziwa letnia propozycja!

5. Alma (Francja 2017) i jej Zumbaa to świeże brzmienie w klubowym klimacie, jednak nie brak utworowi francuskiej elegancji. Almie towarzyszy Laurie Darmon. Artystki nie tylko wykonują utwór ale i razem go wyprodukowały, napisały i skomponowały. Félicitations!

6. Jessica Mauboy (Australia 2018) z nowym singlem wkroczyła na wakacyjne listy przebojów. Mimo, że piosence brak imprezowego charakteru, to jednak Little Things to wielka dawka emocji i talentu Jessici. Jest to już drugi singiel zapowiadający najnowszy album artystki pt. Hilda.

7. Hiszpańska diva Ruth Lorenzo (2014) schodzi „pod ziemię” i prezentuje utwór Underworld. Faktycznie, utwór brzmi nieziemsko! Jak Wam się podoba Ruth w mocniejszym klimacie?

8. Benjamin Ingrosso (Szwecja 2018) przenosi nas na brzeg morza w Costa Rica – swoim nowym singlem, który jest idealnym hitem na plażowanie i nocne wakacyjne szaleństwa!

9. Ieva Zasimauskaitė (Litwa 2018) jak zawsze w swoich utworach dostarcza nam ogrom emocji. Nie jest tym razem inaczej. Visą save to piękny utwór o miłości z minimalistycznym teledyskiem.

10. Sergiej Łazarjew (Rosja 2016, 2019) w typowo rosyjskich klimatach. Jak zawsze w świetnie wyprodukowanym utworze z ciekawym teledyskiem. Lubicie Sergieja w takim wydaniu, czy wolicie go z eurowizyjnymi balladami?

 

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.