Listopad obfitował w premiery nowych albumów, singli czy teledysków – naszych znanych i lubianych artystów Konkursu Piosenki Eurowizji. Komu dziękuje Lena, z kim połączył siły JOWST, w jakim kierunku poszedł Salvador Sobral? To wszystko już za chwilę!

Lena Meyer – Landrut – zwyciężczyni ESC 2010, wydaje długo wyczekiwany singiel Thank you. W emocjonalnym utworze pokazuje walkę z najmroczniejszymi demonami, przy wsparciu najbliższych przyjaciół. Thank you zapowiadaj nowy album artystki Ony Love, L, którego premiera zapowiedziana jest na kwiecień 2019.

Ku uciesze fanów Blanche (ESC 2017) – doczekaliśmy się nowego utworu – Moment. Jak sama mówi, jest to utwór dla wszystkich ludzi, który czują jakby patrzyli na swoje życie z zewnątrz.

Pomimo braku awansu do finału Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku, Greczynka Yianna Terzi – wydaje nowy, mocny utwór – przeciw prześladowaniu. Dedykuje go wszystkim, którzy kiedyś zaznali takiego aktu przemocy i głośno przemawia, że karma wraca.

Australijczyk Guy Sebastian (ESC 2015) z nowym singlem Before I go, zapowiadającym nowy album, który już wkrótce!

Włoska diva Emma Marrone (ESC 2014), prezentuje mocną balladę, z pięknym teledyskiem. Warto posłuchać … i obejrzeć!

Maltańska ulubienica fanów Ira Losco (ESC 2016, ESC 2002) prezentuje nowy utwór – Hey now. Jest to piąty singiel z nowej płyty artystki No sinner, no saint.

Szwedzka eurowizyjna legenda Carola (ESC 1983, 1991, 2006) w typowo dla siebie brzmiącym utworze Let it in – to lubimy!

Urocza reprezentantka Albanii podczas Konkursu Piosenki dla Dzieci w 2017 roku – Ana Kodra – z nowym utworem Kameleon!

Idąca jak burza – włoszka Francesca Michielin (ESC 2016) – w feministycznym wydaniu w nowym singlu Femme.

Hanina i Aram MP3 – reprezentant Armenii w roku 2014.

Kolejna wielka przegrana roku 2018 – pomimo braku awansu – wydaje nowe single z wielkim sukcesem. Azerka AISEL (ESC 2018) i Don’t make me cry.

Salvador Sobral (zwycięzca ESC 2017) i efekt jego współpracy z uczestnikiem The Voice PortugalTiago Nacarato oraz Tonym Cassanelli – czyli piosenka Tempo (Margaret, bój się!)

Szybka jazda na rollercoasterze z reprezentantem Norwegii w 2017 roku – JOWST’em, Manelem Navarro z Hiszpanii – też 2017 oraz Marią Celin czyli norweską uczestniczką The Voice Norge!

Zespół Minus One z Cypru (ESC 2016) w utworze Girl.

Piękna i emocjonalna Ieva z Litwy, prezentuje swój nowy utwór Apkabink, czyli po polsku – Zmartwienie.

Legenda Konkursu Piosenki Eurowizji – Kaliopi z Macedonii (ESC 2012, 2016) w nowym singlu Presuda – melancholijnym wyznaniu miłości!

Rumuński zespół Voltaj (ESC 2015) prezentuje Amprente. Świetnie zrealizowany utwór i teledysk.

I na koniec – nowiutka Alma z Francji (ESC 2017) w genialnym utworze T’es pas un Homme. (Autorka tego artykułu bardzo się zachwyca i słucha na okrągło!)

Podsumowując wszystkie listopadowe nowości – ten miesiąc możemy uznać za bardzo udany. Na kolejną odsłonę, zapraszamy w grudniu – będzie tam też muzyczne podsumowanie roku 2018!

źrodło: OGAE Polska, wiwibloggs.com, wyspa.fm