Źródło: Instagram/@MansZemerlow

W kolejnym artykule poświęconym nowościom muzycznym przedstawiamy majowe wydawnictwa. Eurowizyjny miesiąc przyniósł sporo niespodzianek od uczestników tegorocznej, jak i poprzednich edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Sprawdźcie koniecznie jakie utwory warto przesłuchać. Może coś Was ominęło?

Zaczniemy od polskich premier. Nowy singiel wydała Cleo. Piosenka Za Krokiem Krok to zapowiedź najnowszego, niezależnego projektu piosenkarki. Barwny teledysk stylizowany na lata osiemdziesiąte bije rekordy popularności. Czy to będzie hit tego lata?

Roksana Węgiel ujawniła szczegóły debiutanckiej płyty, która ukaże się 7 czerwca. Bunt to nowa piosenka, którą już można posłuchać w serwisach muzycznych.

Z nową piosenką powraca Monika Kuszyńska. Utwór Nie ma rady na miłość został stworzony na Konkurs Premier w ramach 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Piosenkę usłyszymy na żywo 15 czerwca podczas koncertu w Opolu. Co więcej singiel zapowiada nową płytę piosenkarki.

Pod producenckim okiem Gromeego powstała nowa piosenka Golec uOrkiestry Górą Ty. Do współpracy zaproszono także rapera Bedoesa i tak powstał utwór, który łączy trzy różne muzyczne światy. Oceńcie sami.

Niestety łotewski zespół Carousel pożegnał się z Eurowizją już w półfinale, ale nie powstrzymało ich przed przygotowaniem się na nową sławę po Eurowizji, wydając klimatyczną cztero-ścieżkową EP-kę. Fani That Night będą zachwyceni.

Debiutancka EP-ka szwedzkiego artysty Johna Lundvika zawiera oczywiście eurowizyjne Too Late For Love oraz zeszłoroczny My Turn z Melodifestivalen i trzy nowe utwory. Wszystkie bardzo się od siebie różnią. Czy są wśród nich kolejne hity?

Ulubienica fanów Eurowizji, Eleni Fouriera, wydała nową Ep-kę zatytułowaną Gipsy Woman na której znjaduje się pięć premierowych piosenek. Główny utwór o tej samej nazwie to współczesny banger Crystal Waters Deep-House z 1991 roku. W pakiecie także hiszpańskie rytmy i reggaeton wraz z klubowymi bitami.

Mikolas Josef to artysta, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Dowodem jest chociażby najnowszy utwór Acapella, który zachwycił fanów podczas koncertu w Pradze i tak został wybrany na singla. Teledysk został nagrany w Hiszpanii i jest to doskonała zapowiedź tego lata.

Nathan Trent (Austria 2017) w nowym teledysku do piosenki I Got Me mówi o samoakceptacji. To nowoczesny pop z unikalnym wokalem Nathana. Sprawdź poniżej.

Conchita Wurst nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną piosenkę w klimacie electro-pop  z nadchodzącego albumu Truth Over Magnitude. Czwarty singiel to To The Beat.

Surie zaprezentowała nam nowy singiel. Po promocji albumu Dozen czas na nowe melodie. Posłuchaj Only You and I.

Teledysku doczekała się także piosenka Solo zwyciężczyni Eurowizji 2016.

Minimalizm, nagie emocje i chaotyczne tańce to kluczowe momenty teledysku do Sweet Car ukraińskiej piosenkarki Zlaty Ognewicz.

Estoński producent Syn Cole wydał swój nowy utwór Discovery wraz z tegorocznym reprezentantem na Eurowizji Victorem Crone. Utwór może stać się jednym z letnich hitów w tym roku.

Sennek, która reprezentowała Belgię w zeszłym roku na Eurowizji, powraca z numerem Endlessly. Jest to nowoczesna piosenka w średnim tempie napisana przez nią samą i Maxime Tribèche. Posłuchaj jej nowej piosenki poniżej.

Demy z Grecji zaprezentowała mini album Retrospective z pięcioma premierowymi utworami w języku greckim oraz angielskim The Honeymoon Song. Całość promuje utwór Mia Agapi Gia To Kalokairi, do którego powstał teledysk.

Bilal Hassani nie miał czasu na odpoczynek po Tel Awiwie. Francuska wschodząca gwiazda zaprezentowała najnowszy teledysk do piosenki Jaloux. Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty Kingdome.

Isaura, znana z Eurowizji 2018 zaprezentowała kolejną piosenkę po portugalsku Uma Frase Não Faz A Canção. Kawałek napisany został we współpracy z Luísą Sobral.

Netta świętuje rocznicę zwycięstwa w Konkursie Eurowizji i z tej okazji wydała nowy singiel. Popowy utwór Nana Banana artystka zaprezentowała podczas tegorocznej Eurowizji.

Dwa lata po sukcesie Occidentali’s Karma Francesco Gabbani powraca z nowym singlem E’ Un’Altra Cosa. Kolejny letni przebój?

Wśród pozostałych nowości, które warto sprawdzić  to nowa piosenka Süper Güçlerimiz Var tureckiego zespołu ManGa znanego z Eurowizji 2010.

Nina Kraljić z Chorwacji zaprezentowała piosenkę Mi.

Madam Monsieur z najnowszym singlem Comme si j’avais mille ans.

Måns Zemerlow zaprezentował dwie nowe piosenki Grow Up To Be You to emocjonalna ballada poświęcona rodzinie artysty oraz Better Now jest to z kolei piosenka na letnie wieczory. Ponadto mogliśmy usłyszeć nową wersję Fuego podczas tegorocznej Eurowizji w wykonaniu Månsa. Piosenka także została wydana w wersji studyjnej.

Wszystkie majowe nowości zebrane przez członków OGAE Polska znajdziecie na naszej playliście poniżej.

Źródło: Spotify, Youtube, muzyka.interia.pl, escbeat.com, escxtra.com