Źródło: hurriyet.com.tr

Na zakończenie lata przedstawiamy sierpniowe nowości muzyczne ze świata Eurowizji. Wszystkie utwory znajdziecie na naszej specjalnej playliście na Spotify.

Poniżej dziesiątka najlepszych utworów, które pojawiły się w sierpniu w oparciu o liczbę wyświetleń na Youtube i przesłuchań na Spotify.

 

1. Bez wątpienia jedna z najważniejszych artystek tureckiej muzyki pop i reprezentantka na Eurowizji 2009 – Hadise – stworzyła piosenkę, która stała się jedną z najbardziej lubianych piosenek tego lata Geliyorum Yanına.

2. Śródziemnomorski pop w najlepszym wydaniu – Doris Dragovic dwukrotnie pojawiła się na Eurowizji, w 1986 roku dla Jugosławii i 1999 roku dla Chorwacji do tej pory z najlepszym wynikiem dla tego kraju. 58-latka powraca po czterech latach z bałkańską balladą Brod Za Nabolje.

3. Ukraińska diva pop Tina Karol (ESC 2006) opublikowała gorący teledysk do piosenki Wabiti. Długo oczekiwany klip w ciągu kilku godzin zyskał ponad 260 tysięcy wyświetleń.

4. Sirusho (ESC 2008) wciąż wydaje hit za hitem. Tym razem kontynuuje duet z Sebu tylko solo. Własną kompozycję artystki Vuy Aman w wersji wakacyjnej znajdziecie poniżej.

5. Amaia Romero kontynuuje prezentację postępów swojego debiutanckiego albumu But Nothing Happens, którego premiera planowana jest na wrzesień. Zwyciężczyni Operación Triunfo 2017 i reprezentantka na Eurowizji 2018 wydała nowy singiel i klip wideo Quedará En Nuestra Mente.

6. Chingiz Mustafayev wydał teledysk do swojego nowego singla Bir Sözlə (In A Word), który jest pierwszą nową piosenką piosenkarza od Eurowizji 2019. Brzmienie języka azerbejdżańskiego idealnie do niego pasuje, a dzięki temu popowy utwór staje się mocniejszy. Koniecznie sprawdź!

7. Po wcześniejszym wydaniu trzech innych piosenek ze swojego nowego albumu, który ukaże się 25 października, Michael Schulte (ESC 2018) prezentuje nam kolejny utwór All I Need. Michael nagrał także do piosenki letni teledysk w Chorwacji z pięknymi krajobrazami i ciekawą choreografią.

8. Albańska piosenkarka Aurela Gaçe – półfinalistka Eurowizji 2011 i trzykrotna zwyciężczyni Festivali i Këngës – wydała swoją najnowszą piosenkę Me Mbaj (Hold me). Jest to kolejny wakacyjny utwór, który warto sprawdzić.

9. Macedoński piosenkarz Vlatko Lozanoski Lozano (ESC 2013) zaprezentował swoją nową piosenkę Ne te vadam od pamet. Ponowna współpraca z rodzeństwem Cvetkovski wyszła mu na dobre, mimo, że sam uważa tą piosenkę zupełnie różniącą się od poprzednich.

10. Cascada (ESC 2013) powróciła z nowym singlem Like The Way I Do. To dobry utwór taki jak przywykliśmy do Cascady. Czy doprowadzi ją ponownie do najwyższych miejsc europejskich list przebojów?

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska. 

 

1 KOMENTARZ