Artyści, podobnie jak my mają swoje postanowienia noworoczne. Jedni ponownie pojawiają się w finałach preselekcyjnych, drudzy chętnie komentują poczynania tych pierwszych. Jeszcze inni starają się robić po prostu muzykę. O nich właśnie są muzyczne nowości.

Sasha Song z Litwy zapowiada płytę, która ukaże się już wiosną. Ciężko jednak powiedzieć, czy piosenka Akimirką šią znajdzie się na wspomnianym wydawnictwie, gdyż jak mówi wokalista ta muzyczna „metafora o sensie życia, zapraszająca do czerpania radości z każdego dnia, cieszenia się małymi rzeczami, pielęgnowania relacji z ludźmi, którzy są blisko nas” nie wpisuje się w jej stylistykę i nurt. Dobre wiadomości również ze Szwecji. Nowe single wydali Robin Bengtsson (Day By Day) oraz Anna Bergendahl (Vice oraz Broken Melody). Pozostali reprezentanci również starają się wykorzystać ciszę przed eurowizyjną burzą, spowodowaną preselekcjami i wydają kolejne utwory. Z tej oto okazji skorzystali Basim (Tilfældigt), Jüri Pootsmann (Vihmapiisad Päikest Täis), Svala w ramach Blissful (Find A Way) oraz Tim Schou, były wokalista pamiętnej formacji A Friend In London (Altar) czy Greta Salome (Wildfire), która zaskoczyła ostatnio eurowizyjnych fanów będąc autorką jednej z piosenek tegorocznych preselekcji brytyjskich „Eurovision: You Decide”.

 

Po niezwykle doskonałych preselekcjach francuskich jesteśmy głodni emocji i przede wszystkim dobrych piosenek między innymi u nas, w Polsce. Póki jednak Telewizja Polska nie ujawni listy finalistów Krajowych Eliminacji, jesteśmy zmuszeni w jakiś sposób pocieszać się muzyką z innych krajów. Przypomnijmy, że nadal czekamy na oficjalną premierę utworu Kasi Moś i Normy John Wild Eyes. Te oczekiwania z pewnością w jakimś stopniu zostaną zrekompensowane dzięki na przykład nowej propozycji od Amandine Bourgeois (On ira voir la mer) którą pamiętacie zapewne z Malmo. Kallay Saunders, który o dziwo nie pojawia się w tegorocznej stawce „A Dal”, stawia na alternatywne formy promocji. W sieci pojawił się utwór Rockstar, który brzmi zupełnie inaczej od tego co robił wcześniej, ale nadal znajomo. Bardziej pospolite brzmienie (żeby nie powiedzieć: popowe) mają najnowsze single Poli Genovej (Mr. President), Teo (Бегу), Arasha (Dooset Daram z Heleną) czy Nathana Trenta, który nawiązał współpracę z wiedeńskim labelem Poptracker (Won’t Let You Go).

 

Niewątpliwie wielką niespodziankę zrobiła Artsvik, wydając w tym miesiącu dwa single: Mna du oraz Indznic Lave Chka. Ponadto, ormiańska wokalistka wydała anglojęzyczną płytę It’s Time. Nowe wydawnictwa zaprezentowali także Francesca Michielin (2640) oraz Emma Marrone (Essere Qui), promując je singlem L’Isola. Po pięcioletniej przerwie już jutro swoją płytę wyda Justin Timberlake (Interval Act 2016). Man of the Woods zapowiadany jest singlami Filthy, Supplies oraz Say Something.

 

Nowe teledyski zaprezentowali w tym miesiącu Kristian KostovNuša Derenda, Compact Disco oraz Loboda.

 

Współpraca: Kamil Nadbrzeski, Ignacy Sroka, Damian Tomaszewski, Bartłomiej Wójtowicz, Maciej Sychowiec, Patrycja Pajor