Nowy 2019 rok nadszedł, nowa energia udziela się również naszym eurowizyjnym artystom! Zobaczcie co nowego otrzymaliśmy w styczniu:

Wszystkich nowości z artykułu (i wiele wiele innych, dla których zabrakło tu miejsca) możecie posłuchać na naszej playliście w serwisie Spotify:

Muzyczne nowości: styczeń 2019

Iście rosyjski i zwycięski duet – Dima Bilan (ESC 2006 & 2008) i Polina Gagarina (ESC 2015) w tanecznym utworze Bilanpholiya. Gratka dla fanów rosyjskich artystów, ciekawe połączenie dwóch muzycznych światów!

Ermal Meta (ESC 2018) w duecie z J-AX – włoskim raperem stworzyli utwór Un altra volta da rischiare czyli połączenie ballady z hip hopem. Do tego przepiękne partie instrumentów smyczkowych. Warto posłuchać!

Tom Dice (ESC 2010) w formacji The Starlings, który współtworzy z wokalistką Kato Callebaut.

Przyszła mama i ulubienica fanów ESC – Poli Genova (ESC 2016) w mocnej balladzie o polskim tytule Bohater. Do tego warto zobaczyć teledysk, wrażenia słuchowe, zmysłowe, wzrokowe – gwarantowane!

Zeszłoroczny ulubieniec publiczności z Danii Rasmussen idzie za ciosem i wydaje świetnie brzmiący utwór Go Beyond. Nowa odsłona wikinga, jednakże nie tracąca jego charakteru.

Szwed Frans (ESC 2016), po komercyjnym sukcesie eurowizyjnego przeboju If I were sorry, wydaje nowy utwór i schodzi piętro niżej. Nieco inny klimat do którego nas młody artysta przyzwyczaił, tym razem podążający za trendem latynoskich rytmów i lekkiego przesłania.

Ukraiński gwiazdor z rzeszą wiernych fanek, MELOVIN (ESC 2018), w naturalnym wydaniu i ciekawym brzmieniu. Do tego piękny zimowy teledysk, w sam raz na spokojne wieczory.

Śnieżynka z Finlandii Saara Aalto (ESC 2018) zabiera nas do Krainy Lodu, coverując hit Let It Go. Do tego obecnie tańczy na lodzie z dużymi sukcesami, ale nie zapominając przy tym o swoich autorskich utworach –  Dance Like Nobody’s Watching w radiowej wersji to świetny umilacz czasu.

Chorwatka Nina Krajlić (ESC 2016) i jej Lava: świetny, mocny i sensualny utwór, w połączeniu z charakterystyczną barwą Niny – coś co warto zobaczyć!

Jak zawsze zachwycająca muzycznie Elina Born (ESC 2015) prezentuje nowy utwór i teledysk: Tagasi Me – w polskim tłumaczeniu: wróć do nas.

Rzutem na taśmę – 31 stycznia Jamala prezentuje swój najnowszy utwór: Solo. Dojrzała kompozycja ze świetną zwyciężczynią ESC 2016.

Ubiegłoroczny reprezentant Niemiec – Michael Schulte, po tym jak zdobył złotą płytę za piosenkę You’ll let me walk alone, idzie za ciosem i wypuszcza w świat nowy utwór: Back to the start. Radiowe brzmienie, ciekawy instrumental i charyzma Schulte – czy powstał nowy hit?

Zachwycająca Aminata (ESC 2015) w świetnym utworze Catching the Headlights.

Artykuł powstał w oparciu o źródła członków Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.