Kolejna dawka nowej muzyki eurowizyjnych gwiazd. We wrześniu sporo namieszali artyści z pierwszej piątki tegorocznej Eurowizji: Mahmood, Luca Hänni, czy John Ludvik. Natomiast wszystkie nowości wyszukiwane na bieżąco przez członków OGAE znajdziecie na playliście Spotify poniżej:

Top utwory września

Światowa gwiazda oraz zwyciężczyni Eurowizji w 1988 roku – Celine Dion – w maju, w przyszłym roku zawita do Polski na dwa koncerty w ramach trasy Courage World Tour w Łodzi i Krakowie. Tymczasem Celine wydała trzy nowe piosenki (ImperfectionsLying Down i Courage) z albumu Courage, który ukaże się już 15 listopada. Z kolei będzie to pierwszy anglojęzyczny album artystki od sześciu lat, od wydania Loved Me Back to Life. Natomiast piosenka Imperfections doczekała się także teledysku.

Dwie maltańskie gwiazdy, które osiągnęły dobre wyniki dla Malty w Eurowizji, połączyły siły w najnowszym teledysku do Cannonball. Po tym, jak Ira Losco była jurorką Micheli w maltańskim X-Factozer, fani chętnie usłyszeli o współpracy obu piosenkarek. W związku z tym w swoim nowym teledysku Ira Losco ponownie nagrała utwór Cannonball, który wcześniej pojawił się na jej albumie No Sinner No Saint w 2018 roku wraz z Michelą.

Eleni Foureira śpiewa piosenki w języku hiszpańskim, angielskim i oczywiście greckim. Natomiast jej najnowszy kawałek Allo Level  został stworzony z hiphopowym artystą Lil Barty.

Mahmood mimo tego, że nie wygrał Eurowizji 2019 osiągnął sukces podobnie jak Eleni Foureira w 2018 roku. Jeszcze w tym roku rozpocznie swoją pierwszą europejską trasę koncertową, wcześniej Mahmood wydał nowy singiel Barrio. Jest to piosenka stworzona przez Charliego Charlesa wraz z Dardustem, którzy wyprodukowali także Soldi.

Emma Marrone mimo tego, że na Eurowizji 2014 z La Mia Città  osiągnęła najgorszy wynik dla Włoch wciąż zachwyca. Bezsprzecznie jej chrapliwy wokal i mocne popowo-rockowe wibracje czynią ją wyjątkową artystką. Io Sono Bella to jej najnowszy singiel, napisany przez Gaetano Curreri, Gerardo Pulli, Piero Romitelli i Vasco Rossi.

Luca Hänni sprowadził Szwajcarię do finału Eurowizji po pięciu długich latach i powraca z godnym następcą She Got me. Dlatego Bella Bella to utwór na który czekali fani, również taneczna, inspirowana stylem latynoskim.

Timebelle, szwajcarski reprezentant w 2017 roku wydał nowy singiel Black Sea w którym widzimy bardziej emocjonalną i ciemniejszą stronę ich twórczości.

Pastora Soler po dwuletniej przerwie od wydania jedenastego studyjnego albumu La Caima powraca z nowym singlem Aunque me cueste la vida.

Kobi Marimi miał zaszczyt reprezentować Izrael podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w swojej ojczyźnie. Po tym czasie Kobi wydał swój nowy singiel Yalla Bye. Z pewnością jest to bardziej optymistyczny utwór, połącz to z melodyjnym refrenem.

Lindita (ESC 2017) powróciła na scenę muzyczną wraz z wydaniem nowego singla Want My Love. Przede wszystkim jej nowa piosenka została wydana w ramach jej udziału w tegorocznej edycji Kënga Magjike, która jest jednym z głównych wydarzeń muzycznych w Albanii.

Po osiągnięciu najlepszego jak do tej pory wyniku Australii w konkursie Dami Im nadal się sprawdza. Niewątpliwie na tym utworze widzimy bardziej osobistą stronę artystki, dotyczącą tego, jak czasami ludzie ukrywają swój ból nakładając maski.

Trzy historie miłosne w trzy minuty. Kolejny raz mołdawskie trio DoReDos zachwyciło fanów swoim nowym dziełem. Natomiast teledysk do piosenki Let go tym razem w języku rosyjskim okazał się bardzo osobisty, wzruszający i szczery.

Po wydaniu singla Praying tegoroczna norweska supergrupa KEiiNO wydała swój najnowszy singiel Vill Ha Dig. Godne uwagi jest to, że singiel to cover piosenki szwedzkiej grupy Freestyle, która została wydana w 1980 roku.

John Ludvik powraca z nowym singlem One Night In Bankok. Piosenkę napisali Andreas Stone Johansson, Denniz Jamm, Steven J Lee i sam John. Z pewnością piosenka jest nowoczesnym hitem z niesamowitym głosem i płynnością Johna.

Sevak Khanagyan przedstawił teledysk do piosenki Ser. Muzykę napisał sam Sevak, a tekst napisała Anna Danielyan. Z kolei autorami teledysku są Chris Damadyan i Gevorg Juguryan.

Srbuk wydała swój pierwszy singiel od eurowizyjnego Walking Out, jako część ścieżki dźwiękowej do nadchodzącego ormiańskiego filmu Anhayt Bajanord. Na Na Na, któremu towarzyszy teledysk, przypominający trochę debiutancki singiel Yete Karogh Es. Obie piosenki śpiewane są w całości po ormiańsku i mają dźwięk w stylu retro z lat 60.

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.