Znamy datę i miejsce ceremonii przekazania kluczy miasta organizatora oraz losowania składu półfinałów. Kim jest nowy kandydat do poprowadzenia Konkursu? 

O ceremonii losowania półfinałów mówi się, że to pierwsze poważne eurowizyjne emocje w roku. Izraelski Kanał 10 poinformował, że już 28 stycznia dowiemy się, które państwa zaprezentują swoje piosenki w poszczególnych półfinałach. I choć nie poznamy dokładnej pozycji startowej Polski, będziemy mogli wstępnie spekulować o potencjalnym awansie do finału.

Uroczystość odbędzie się w miejscu bardzo charakterystycznym dla Tel Awiwu – w budynku dawnego Ratusza, znanym jako Beit Ha’ir. To zabytkowe miejsce cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Obecnie budynek przekształcono w Muzeum Historii, w którym celebrowana jest kultura i dziedzictwo Izraela. Beit Ha’ir jest jednym z budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Beit Ha'ir - miejsce ceremonii
https://www.timeout.com/israel/museums/beit-hair-museum-of-the-history-of-tel-aviv-yafo

Podczas ceremonii Burmistrz Lizbony Fernando Medina przekaże symbolicznie klucze miasta gospodarza Burmistrzowi Tel Awiwu – Ronowi Huldai. Bezpośrednio po tej uroczystości nastąpi wydarzenie, na które grono fanów Eurowizji będzie czekać z niecierpliwością. Organizatorzy przedstawią, w którym półfinale i w której jego połowie wystąpią wszystkie zgłoszone kraje. Te informacje pozwolą bukmacherom stworzyć już pierwsze rankingi. Z pewnością pojawi się dużo spekulacji na temat naszych szans na awans, pomimo, że nie będziemy znać jeszcze naszej konkursowej propozycji. Statystycznie rzecz biorąc, korzystniej jest prezentować swoją piosenkę w drugiej połowie półfinału. Większe szanse na awans będą miały również kraje, które trafią do mniej licznego półfinału. Czy uda nam się trafić do tej szczęśliwej połówki? Przekonamy się już za 82 dni. Podczas tego wydarzenia dowiemy się również, w którym półfinale zostaną zaprezentowane piosenki państw z Wielkiej Piątki i państwa organizatora.

W ostatnich dniach pojawiły się również spekulacje dotyczące wyboru prowadzących. Z tej informacji na pewno ucieszą się fani Gry o Tron, ponieważ wśród wymienianych kandydatów znalazła się izraelsko-rosyjska aktorka Ania Bukstein.

https://www.radiotimes.com/news/2016-06-27/who-is-game-of-thrones-new-red-priestess-kinvara/

Aktorka wcieliła się w rolę Kinvary w słynnej produkcji HBO. Aktorstwo nie jest jedyną pasją Ani, która realizuje się również jako wokalistka, pianistka i modelka. Czy aby nie takich kandydatów potrzebuje eurowizyjna scena?

64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 14, 16, i 18 maja 2019 roku w Tel-Awiwie.

Źródło: esckaz.com