Co słychać u reprezentanta Macedonii? Ostatnio nagrał duet z uczestniczką Eurowizji, zaśpiewał kolędę i zdobył nietypowe wyróżnienie!

Popularne macedońskie pismo dla dziewcząt „Taa” jak co roku dało swoim czytelniczkom możliwość wyboru „NAJchłopaka” roku. Nie chodzi tylko o urodę, ale także charakter i działalność artystyczną lub sportową. Aż 70% w ostatnim etapie głosowania zdobył reprezentant Macedonii na Eurowizji 2015 – Daniel Kajmakoski i to jemu przypadło to sympatyczne wyróżnienie. W finale pokonał m.in. swojego konkurenta ze „Skopje Fest” – Joce Panova. Jak twierdzą autorzy plebiscytu, to kolejny przykład na to, że Daniel w bardzo krótkim czasie stał się idolem nastolatek i ulubieńcem macedońskiej publiczności. Za wygraną w plebiscycie otrzymał symboliczną nagrodę, ale jak twierdzi, najważniejsza jest dla niego sympatia czytelników. Podkreśla, że ma już co prawda 30 lat, ale tytuł „chłopaka” bardzo mu się podoba i stara się być dobrym przykładem dla młodzieży. Warto dodać, że dwa lata temu nagrodę „NAJchłopaka” zdobył Vlatko Lozanoski, który reprezentował swój kraj na Eurowizji w Szwecji. Wcześniej takie wyróżnienie przekazano również m.in. zmarłemu Tose Proeskiemu (ESC 2004), Adrijanowi Gaxhy (ESC 2008) i braciom Filipovskim (duet Next Time – ESC 2009).

Nadal nie wiadomo, jak przerobiony zostanie eurowizyjny utwór Daniela pt. „Lisja esenski”. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że piosenka wykonana zostanie po angielsku, jednak na razie nic nie zostało potwierdzone. Wokalista opublikował niedawno utwór śpiewany w duecie z Tamarą Todevską (ESC 2008) pt. „Za mig”. Co ciekawe, przed „Skopje Fest” spekulowano, że to właśnie z tą wokalistką Kajmakoski nagra wspólną propozycję na Eurowizję. Ostatecznie jednak zgłosili się osobno – Daniel wygrał, a Tamara zajęła 2. miejsce. Poniżej możecie sprawdzić, jak brzmią razem:

Macedończycy dopiero obchodzić będą Święta Bożego Narodzenia, więc Daniel postanowił przygotować dla swoich fanów niespodziankę i nagrał kolędę „Cicha noc” w trzech językach – po angielsku, niemiecku i macedońsku. Polecamy wszystkim, którzy już tęskną za atmosferą świąt.

Źródło: TAA.com.mk, Telegraf.mk, fot. TAA (A. Jovanovska)