Natalia Szroeder zaprezentowała swoją eurowizyjną propozycję Lustra, z którą już 5 marca weźmie udział w Krajowych Eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Jak poinformowała sama piosenkarka:

Utwór mówi o niespełnionej miłości i o powracającej karmie. Kobiety najczęściej cierpią w samotności, dlatego taki właśnie jest teledysk. Pojawiające się momentami obrazy małej dziewczynki, symbolizują kobiecą bezbronność, bezradność i delikatność wobec, często brutalnej, rzeczywistości.

Za skomponowanie muzyki odpowiada sama Szroeder we współpracy z Szymonem Chodynieckim (znanym m.in. z przeboju Sam na sam), menedżerem artystki Marcinem Góreckim oraz Przemysławem Pukiem, który wyprodukował cały utwór. Tekst do piosenki napisał natomiast Marcin „Liber” Piotrowski, który w 2013 roku nagrał z piosenkarką m.in. przebój Wszystkiego na raz.

Teledysk został zrealizowany w Smoła Studio, a za jego reżyserię odpowiedzialny jest Michał Kwiatek, który wcześniej stworzył klipy m.in. dla Michała Wiśniewskiego (utwór Piosenka jak pocałunek), Mai Hyży (Będę kochać) czy Saszan (Wybrałam).

Warto podkreślić, że Lustra to jedyna piosenka w tegorocznej stawce eliminacyjnej, która zostanie zaprezentowana w języku polskim. Jak sama zaznaczyła Szroeder, do selekcji zgłosiła się z polskojęzyczną propozycją, bo „kocha swój język i uważa, że powinniśmy się tym językiem szczycić i go pokazywać”.

Czy to Natalia Szroeder zostanie reprezentatką Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji? O tym przekonamy się 5 marca, kiedy to odbędzie się finał Krajowych Eliminacji, w którym piosenkarka będzie musiała zmierzyć się z ośmioma innymi wykonawcami. Zwycięzcę wybiorą telewidzowie w głosowaniu telefonicznym i SMS-owym.

Chociaż Natalia Szroeder zadebiutowała na rynku muzycznym w 2011 roku, kiedy to wygrała jeden z odcinków programu Szansa na sukces, już jako kilkulatka wzięła udział w telewizyjnym konkursie dziecięcych talentów – Od przedszkola do Opola. W 2012 roku wydała swój debiutancki solowy singiel Jane, którego autorem jest Marek Kościkiewicz, były członek zespołu De Mono. W tym samym roku piosenkarka nawiązała współpracę z Liberem, z którym nagrała przebój Wszystkiego na raz.

Dzięki singlowi artystka stała się rozpoznawalna w branży muzycznej i uzyskała nominację do Eska Music Awards w kategorii „Najlepszy debiut”. W sierpniu wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, na którym wykonała utwór Kukuszka z repertuaru Zemfiry. W kolejnych latach nagrała z Liberem kolejne utwory, na czele z Nie patrzę w dół czy Teraz Ty.

Jesienią ubiegłego roku Szroeder wzięła udział w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym zajęła siódme miejsce. W jednym z odcinków wcieliła się w postać Whitney Houston i zaśpiewała przebój I Have Nothing, którego wykonaniem zachwyciła ogólnopolskie oraz zagraniczne media, w tym m.in. brytyjski dziennik The Mirror.

źródło: rmf.fm, foto: oficjalny fanpage artystki na Facebooku

5 KOMENTARZE

  1. Całkiem dobra piosenka. Mój ranking polskich propozycji wygląda następująco: 1. Margaret, 2. Taraka, 3. Natalia Szroeder. Osobiście nie przepadam za taką muzyką, jaką wykonuje Margaret, ale to piosenka z największym potencjałem. Taraka – uwielbiam folk, ten kawałek jest świetny, ale obiektywnie patrząc, Margaret ma większe szanse. Natalia Szroeder ma dosyć żwawą piosenkę, przynajmniej nie przynudza tak jak Edyta Górniak, Michał Szpak itp. Refren się wyróżnia i zapada w pamięć.

  2. Całkiem dobra jest ta piosenka. Fajna, dynamiczna. No, może nie jakaś super rewelacyjna, po prostu może być, całkiem przyjemna. Fajnie, że chociaż jedna piosenka jest po polsku. Przynajmniej nie jest to kolejna nudna ballada w tegorocznych preselekcjach polskich. W moim osobistym rankingu jest na trzecim miejscu, zaraz po (jednak pierwszej 🙂 ) Margaret i (drugiej) Edycie Górniak.