Austriacki nadawca publiczny – telewizja ORF – ujawniła szczegóły wewnętrznego wyboru nowego reprezentanta kraju. Po długich i owocnych rozmowach zdecydowano, że to Nathan Trent pojedzie na Ukrainę, aby bronić muzycznego honoru swojego kraju.

Nathan jest wschodzącą muzyczną gwiazdą młodego pokolenia artystów w Austrii. Jest autorem tekstów, producentem oraz wokalistą. Nowy reprezentant kraju urodził się w 1992 roku w Innsbrucku – wychował się w bardzo artystycznej rodzinie. Od najmłodszych lat uczył się intensywnie języka włoskiego oraz angielskiego. W wieku sześciu lat zaczął uczyć się gry na skrzypcach, co z czasem przerodziło się w wyjątkową muzyczną pasję. Jako nastolatek brał czynny udział w wielu teatralnych warsztatach, następnie został zaangażowany do kilku projektów artystycznych. Przez cały ten okres Nathan intensywnie trenował swoje możliwości wokalne. 3 lata temu Austriak ukończył z wyróżnieniem studia muzyczne na uniwersytecie w Wiedniu.

Konkursowy utwór, który zaprezentuje Nathan europejskiej publiczności zostanie opublikowany w lutym. Najprawdopodobniej będzie to świeża i radiowa piosenka, która być może pozwoli Austrii zaistnieć w historii Konkursu Piosenki Eurowizji na dłużej.

Przypominamy, że Austria triumfowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 – wówczas Conchita wraz z utworem Rise Like a Phoenix zdobyła Grand Prix. W tym roku kraj ten reprezentowała Zoë, która uplasowała się na 13. miejscu w wielkim finale widowiska – jest to jeden z lepszych rezultatów austriackich reprezentantów w historii konkursu.

Źródło i zdjęcie: orf.at