Nazwisko reprezentanta Czarnogóry poznamy już w przyszłym tygodniu

0
1255

Telewizja czarnogórska już w przyszłym tygodniu planuje podać nazwisko nowego reprezentanta na Eurowizję! Kto zasiądzie w komisji?

Do 18 listopada wszyscy chętni czarnogórscy wokaliści mogli zgłaszać chęć reprezentowania swojego kraju podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2017 w Kijowie. Chociaż nie było wiadomo, w jaki dokładnie sposób nadawca RTCG planuje wybrać swojego przedstawiciela na Ukrainę, to jednak etap zgłoszeniowy cieszył się sporym zainteresowaniem. Sabrija Vulić w rozmowie z portalem MNE Magazin zdradził, że telewizja dokona wyboru wewnętrznego. Specjalnie powołana komisja wyłoni najlepszą aplikację, która zostanie przekazana dyrektorowi telewizji RTCG do ostatecznej akceptacji.

W skład komisji wejdą przedstawiciele Radio Crne Gore i telewizji RTCG – Nada VučinićVladimir MarašSlaven Knezović, Ivan Maksimović oraz sam Sabrija Vulić. Pierwsze zebranie komisji odbyło się już dzisiaj – członkowie dowiedzieli się ile zgłoszeń zostało przyjętych i wspólnie ustalono metodę wyboru oraz kryteria. Obrady nie będą zbyt długie, bo już w przyszłym tygodniu nazwisko nowego reprezentanta lub reprezentantki Czarnogóry ma być podane do wiadomości publicznej.

Nie wiadomo kto zgłosił się do telewizji czarnogórskiej. Pewne jest, że z walki o Eurowizję 2017 zrezygnowała wokalistka Milena Vučić, która uznała, że metoda wyboru jest niejasna i ona nie chce mieć z tym nic wspólnego. Portal CDM.me twierdzi, że w środowisku muzyków czarnogórskich nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o kogoś, kto nadawałby się na Eurowizję, ale wśród swoich faworytów redakcja wymienia Vanję Radovanovicia, Bojana Marovicia, Mariję Božović, Anitę Popović czy Slavka Kalezicia. Nie ma jednak pewności, czy ktokolwiek z wymienionych artystów jest chętny do reprezentowania Czarnogóry w Kijowie.

Źródło: MNE Magazin, CDM, fot.: Volim Podgoricu