Netflix nakręci komedię z Eurowizją w tle. Producentem Eurovision został Will Ferrell, który do współpracy zaprosił artystów znanych z musicali i filmów muzycznych. Kogo zobaczymy na ekranie i kiedy film będzie dostępny na platformie? Poznaj szczegóły!

Głównym wątkiem komedii będzie pełna przygód podróż dwóch aspirujących, islandzkich muzyków, Larsa Erickssonga i Sigrit Ericksdottir, których marzeniem jest reprezentowanie swojego kraju w największym widowisku muzycznym na świecie. Mimo wielu dylematów i przeciwności, postanawiają postawić na jedną kartę i spróbować sił w konkursie.

Eurovision: aktorzy, reżyser, obsada

W ostatnich dniach twórcy filmu uchylili rąbka tajemnicy, prezentując poszczególnych członków obsady. Wiemy już, że w rolę ojca jednego z głównych bohaterów i zarazem najprzystojniejszego mężczyzny na Islandii, Ericka Erickssonga, wcieli się Pierce Brosnan, znany m.in. z roli Jamesa Bonda w GoldenEye, Fileasa Fogga w filmie W 80 dni dookoła świata, tytułowego Robinsona Cruzoe, czy jednego z ojców Sophie z musicalu Mamma Mia!

Pierce Brosnan, fot. Rita Molnár

W Eurovision zobaczymy także Dana Stevensa, odtwórcę roli Bestii w kasowej produkcji Piękna i Bestia czy znanego z serialu Downton Abbey, który zagra postać Alexandra Lamtowa, przedstawiciela Rosji w konkursie. We wtorek informację o dołączeniu do obsady Eurovision potwierdziła Demi Lovato, piosenkarka, jurorka programu X-Factor oraz aktorka filmowa i telewizyjna, znana z udziału w produkcjach muzycznych Camp Rock, Jonas Brothers czy Glee.

https://www.instagram.com/p/B1Z8nI7hLs-/?utm_source=ig_web_copy_link

W filmie zagrają także: Rachel McAdams (Nieposłuszne, Spotlight), Jóhannes Haukur Jóhannesson (jako Lem Lemoncloak w szóstej serii Gry o Tron), Björn Hlynur Haraldsson (Wiedźmin, Rodzina Borgiów), Alftun Rose (Faworyta, Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindewalda) oraz Nína Dögg Filippusdóttir, Julian Miller, Arnmundur Ernst Björnsson, Josh Zaré, Milan van Weelden czy Jewgenij Maliarczuk (Yevgeniy Malyarchuk).

Komedię wyreżyseruje David Dobkin, wcześniej odpowiadający za realizację teledysków grupy Maroon 5 oraz filmu Polowanie na druhny (ang. Wedding Crashers). O scenariusz zadbają Andrew Steele i sam producent, Will Ferrell (Saturday Night Live, Imprezowi Rodzice, Lego: Przygoda 2).

Dan Stevens, fot. Gage Skidmore

Pomysł na film o Eurowizji

Inspiracją dla twórców filmu jest Konkurs Piosenki Eurowizji, którego Will Ferrell, producent, scenarzysta i aktor, jest prywatnie wiernym fanem od 20 lat. Fascynacja wydarzeniem rozpoczęła się u niego od obejrzenia jednej z jego edycji. Podczas wizyty w Szwecji, rodzinnych stronach żony Ferrella, Viveci Paulin, jej kuzyn zainteresował go konkursem, który określił wtedy jako ekscentryczny i oryginalny. Pasja rozwinęła się na tyle, że amerykański komik kilkukrotnie wspierał swoich faworytów, oglądając Eurowizję na żywo, m.in. w Kopenhadze i w Lizbonie.

Kiedy film będzie dostępny na platformie Netflix?

Po zwycięstwie Netty Ferrell zapragnął zrealizować ideę filmu opartego na wrażeniach z największego muzycznego widowiska na świecie, co ogłoszono jeszcze zimą 2018 roku. Na ten moment trudno powiedzieć, kiedy rozpoczną się prace nad filmem i kiedy zostanie on udostępniony widzom. Wiemy jednak, że większość scen zostanie nagranych w Wielkiej Brytanii i na Islandii, choć spekuluje się, że niektóre kadry zostały już nakręcone podczas ostatniej Eurowizji w Tel Awiwie.

Foto: oficjalna strona Demi Lovato
Źródła: escxtra.com, ew.com, filmweb.pl, fm104.ie, imdb.com, instagram.com, thesun.co.uk, wprost.pl