Zespół Stadio niespodziewanie wygrywa Sanremo, ale rezygnuje z wyjazdu do Sztokholmu! Kogo wybierze RAI?!

Emocjonujący finał 66. Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo! Niespodziewane zwycięstwo weteranów włoskiej muzyki pop i rok, założonego w 1977 roku zespołu Stadio, z utworem Un giorno mi dirai, wielu fanów wprawiło w niemałe osłupienie.

Na drugim miejscu młoda Francesca Michielin ze swoim Nessun grado di separazione, a na trzecim faworyzowany duet Giovanni Caccamo i Deborah Iurato.

Jako, że zwycięzcy odmówili reprezentowania Włoch na Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, ciągle nie wiemy, kto zostanie reprezentantem Italii. Regulamin konkursu nie przewiduje w takiej sytuacji automatycznego przekazania prawa do wyjazdu dla zdobywcy drugiego miejsca, ale daje wolne pole manewru nadawcy publicznemu. Kogo wybierze RAI? Czy będzie to jednak Francesca Michielin? Według najnowszych informacji, komunikat dotyczący wyboru reprezentanta do Sztokholmu ma pojawić się w najbliższych dniach!

https://www.youtube.com/watch?v=I0OgG9LOjlE

źródło: RAI (fot. teamworld.it)

5 KOMENTARZE

    • Proszę? O jakich „eliminacjach” Ty piszesz? Chyba nie wiesz co to jest Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo, to nie są preselekcje do Eurowizji, poczytaj najpierw ,a potem pisz. W regulaminie festiwalu jest punkt, w którym czytamy, że zwycięzcy proponuje się bilet na ESC, ale nie ma on obowiązku go przyjąć.

    • Julkaa ma rację. Festiwal to festiwal, on tylko przy okazji pełni rolę eliminacji – wyjazd na Eurowizję to dodatkowa premia. Festiwal Sanremo istniał nawet w latach, w których Włochy nie wysyłały reprezentantów na ESC. Owszem, bilet na Eurowizję powinien być zaszczytem dla artysty, ale przecież zmuszać nikogo nie można.

  1. Choć od zawsze uwielbiam muzykę włoską, nie dotrwałem do samego końca finału. Ciągłe przerywanie festiwalu reklamami i innymi występami niezwiązanymi z konkursem jest dla mnie zbyt męczące. Wychodziło 4-5 piosenek na godzinę, a reszta to występy specjalne.
    Eurowizja też trwa do późnych godzin, ale jest jedna piosenka za drugą, przerw niewiele, wypełnić czymś trzeba głównie czas na głosowanie. To mi się podoba.
    Jestem natomiast mile zaskoczony, że wygrała ta piosenka – choć nie była wymieniana wśród faworytów, od razu spodobała mi się. Zawiedziony jestem tym, że zespół odmówił wyjazdu na Eurowizję. Kto w zamian? Chętnie usłyszałbym wspaniały głos Arisy, ale w lepszej piosence niż jej tegoroczna propozycja w Sanremo. Szkoda, że nie wystawiono jej na ESC gdy wygrała Sanremo 2 lata temu.

  2. Szkoda. Bardzo podoba mi się ta piosenka. No ale przynajmniej dobrze, że odmówili od razu – a nie dopiero po pewnym czasie, co by niepotrzebnie dodatkowo wydłużało nadzieję. Z drugiej strony, może, gdyby się zastanowili… Dobra, nieważne już. Cokolwiek wybiorą Włosi, to wstydu nie będzie. Aczkolwiek, gdybym miał już kogoś wskazać, to chciałbym, aby na ESC 2016 wystąpiła Patty Pravo albo Enrico Ruggeri, ewentualnie mogą być Giovanni Caccamo i Deborah Iurato lub Annalisa.