Juz dzisiaj poznamy nazwisko nowego artysty, który w maju wystąpi w niemieckich barwach podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 20:15

Do niemieckich preselekcji zgłosiło się 2493 młodych artystów, którzy byli gotowi stanąć do boju z eurowizyjnymi rywalami w walce o Grand Prix Konkursu Piosenki Eurowizji. Spośród nadesłanych zgłoszeń specjalnie powołana komisja ekspertów wyłoniła pięciu finalistów, którzy dzisiaj zaprezentują się niemieckim telewidzom.

Oto jak prezentuje się dzisiejsza stawka finałowa:

  1. Axel Maximilian Feige
  2. Felicia Lu Kürbiß
  3. Helene Nissen
  4. Isabella “Levina” Lueen
  5. Yosefin Buohler

Wszyscy artyści wykonają covery najwiekszych muzycznych przebojów, następnie jedynie trzech z nich będzie miała możliwość zaśpiewania specjalnie wyprodukowanego pod Eurowizję utworu Wildfire, następnie do ostatniego etapu przejdzie dwóch najlepszych muzyków, którzy wykonają drugą konkursową kompozycję pt. Perfect Life. O tym, kto ostatecznie pojedzie do Kijowa, a także jaką piosenkę usłyszymy w niemieckich barwach – zadecydują wyłącznie telewidzowie oraz posiadacze specjalnej aplikacji internetowej.

Ze wszystkimi wersjami piosenek selekcyjnych można zapoznać się na Spotify.

Finał Unser Song 2017 odbędzie się w Kolonii, a rozpocznie się o godzinie 20:15. Tradycyjnie poprowadzi go Barbara Schöneberger – jedna z najbardziej popularnych I cenionych dziennikarek oraz prezenterek w Niemczech. Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie stacji NDR – TUTAJ.

Jurorzy – w skład którego wejdą Lena Meyer – Landrut, Tim Bendzko oraz Florian Silbereisen, będą ciałem doradczym, które po każdej prezentacji będzie komentować przebieg koncertu.

Więcej informacji, w jaki sposób każdy fan Eurowizji może skorzystać ze specjalnej aplikacji na smartphony znajdziecie poniżej:

Źródło oraz zdjęcie: Eurovision.de