Przed chwilą zakończył się finał Unser Lied für Israel. S!sters pokonały sześcioro kontrkandydatów i będą reprezentować Niemcy podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Zaśpiewają tam piosenkę Sister.

Zwycięzca niemieckich preselekcji został wybrany przez międzynarodowe jury, panel niemiecki, oraz publiczność przed telewizorami. Każda grupa dysponowała jedną trzecią głosów, przyznając 12 punktów dla najlepszej piosenki, a potem kolejno 10, 8, 7, 6, 5 i 4 punkty. Po zsumowaniu punktów od wszystkich trzech grup na szczycie tabeli znalazł się duet S!sters, który zdobył najwyższą notę od międzynarodowego jury i widzów, i to właśnie one pojadą na Eurowizję do Izraela.

Pełna punktacja wyglądała następująco:

Wykonawca Tytuł Jury międzynarodowe Panel niemiecki Widzowie Suma
S!sters Sister 12 6 12 30
Makeda The Day I Loved You Most 10 10 6 26
Linus Bruhn Our City 8 7 10 25
Aly Ryan Wear You Love 6 12 7 25
Lilly Among Clouds Surprise 7 8 8 23
Gregor Hägele Let Me Go 4 5 5 14
BB Thomaz Demons 5 4 4 13
Kim są zwyciężczynie?

W skład duetu S!sters wchodzą Carlotta Truman, oraz Laurita. Carlotta ma 19 lat i rozpoczęła swoją karierę, kiedy już jako dziewięciolatka pojawiła się w niemieckiej wersji programu Mam Talent (Das Supertalent), gdzie dotarła aż do finału. Mimo młodego wieku zdobyła wiele nagród, a w 2014 powróciła do formatu talent show i wzięła udział w The Voice Kids, gdzie zajęła drugie miejsce. Laurita natomiast dała się poznać jako chórzystka podczas trasy koncertowej The Voice of Germany, a obecnie współpracuje ze zwyciężczynią Eurowizji 2010 – Leną.

Niemcy jako kraj Wielkiej Piątki ma zagwarantowane miejsce w finale w sobotę, 18 maja. Widzowie niemieccy będą mogli oddać głosy na swoich faworytów również podczas drugiego półfinału, 16 maja. W zeszłym roku naszych zachodnich sąsiadów reprezentował Michael Schulte z piosenką You Let Me Walk Alone, który przerwał passę fatalnych startów Niemiec w konkursie i zakończył rywalizację na 4. miejscu.

Źródło/ Foto: eurovision.de

3 KOMENTARZE