Dziś niemieccy telewidzowie i internauci za pośrednictwem nadawcy ADR oraz popularnego kanału w serwisie YouTube, poznają uczestników odwołanej Eurowizji 2020. Jak wygląda ten format, jakie są jego zasady, gdzie można go śledzić?

Niemcy: alternatywy dla Eurowizji 2020

Po odwołaniu 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie, Niemcy zapowiedzieli szereg alternatywnych programów i imprez, które zapełnią fanom i sympatykom konkursu pustkę po anulowaniu tegorocznego show. Obok Free European Song Contest, ESC-Songcheckniemiecki nadawca postanowił zorganizować głosowanie na najlepsze piosenki Eurowizji 2020. O wsparcie poprosił bardzo popularny format internetowy.

World Wide Wohnzimmer – das ESC Halbfinale 2020

We współpracy z kanałem World Wide Wohnzimmer, który od trzech lat zajmuje się muzyką i show businessem, nadawca ARD przeprowadzi głosowanie na niemieckiego faworyta odwołanej Eurowizji. Dzisiaj, 9 maja o 20:15, transmitowany będzie „półfinałowy” format World Wide Wohnzimmer – das ESC Halbfinale 2020, w którym udział wezmą prowadzący WWW – Dennis i Benni Wolter oraz Peter Urban, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

Transmisję show będziecie mogli obejrzeć na stronach ARD Mediathek, funk.net, eurovision.de oraz kanale YouTube WWW! Głosować na swojego faworyta możecie tutaj!

Dennis i Benni Wolter są twórcami formatu World Wide Wohnzimmer, fot. DASDING

Prezenterzy przedstawią wszystkie  utwory, które miały wystartować w Eurowizji 2020. Prawdopodobnie dla każdego artysty organizatorzy przygotowali odzwierciedlenie eurowizyjnych pocztówek z informacjami o nim. Wyruszyło także głosowanie online [LINK] Do jego wyników zostaną dołączone punkty panelu jurorskiego, który kilka miesięcy temu zadecydował o wyborze Bena Dolica na reprezentanta Niemiec w Rotterdamie. Widzowie i jurorzy nie będą mogli jednak zagłosować na swoją propozycję, Violent thing. Z czterdziestu utworów dziesięć z największym poparciem awansuje do finału, który odbędzie się w Hamburgu 16 maja.

Das deutsche Finale: Eurowizja w filharmonii!

Barbara Schöneberger, znana nam z prowadzenia niemieckich preselekcji i podawania niemieckich głosów na Eurowizji, 16 maja o 20:15 poprowadzi finał formatu. Odbędzie się on w Elbphilharmonie (pol. Filharmonia nad Łabą) w Hamburgu. Nie wiemy jednak, jak dokładnie będzie wyglądał program. Widzowie mają obejrzeć show na głównym kanale, czyli Das Erste. Finałowa dziesiątka zostanie ponownie zaprezentowana, być może przy wsparciu tancerzy lub innym ubogaceniu. Głosowanie wyłoni faworyta Niemców, a Barbarze towarzyszyć będą Peter Urban i Michael Schulte, reprezentant Niemiec w 2018 roku. Wiemy także, że Ben Dolic zaprezentuje choreografię przygotowaną na występ w Rotterdamie. Również tego wieczora niemiecka telewizja pokaże jeszcze inicjatywę EBU i Holendrów, Eurovision: Europe Shine a Light. Z kolei w nocy niemieccy telewidzowie będą mogli się bawić do retransmisji Eurowizji 2010, którą w barwach Niemiec wygrała Lena. Eurowizyjna mania za Odrą potrwa zatem do około trzeciej w nocy!

źródła: eurovision.de, Das Erste