Sprzeczne informacje dochodzą zza zachodniej granicy.

Kilka dni temu rozeszła się informacja, jakoby niemiecka Agencja Pracy miała poszukiwać idealnego kandydata do reprezentowania Niemiec na nadchodzącej Eurowizji. Nie skupia się na odnalezieniu idealnej piosenki, lecz odpowiedniego wykonawcy. Rozesłać miano maila o następującej treści:

Jesteś wyjątkowym artystą, wytrwałą osobą, którą pasjonuje tworzenie muzyki! Występowanie na scenie to coś, co lubisz robić najbardziej! Śpiewanie to całe twoje życie! W takim razie jesteś idealną osobą dla nas oraz dla Niemiec.

Poszukujemy reprezentanta Niemiec na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018. Solo, w duecie czy z zespołem – chcemy zelektryzować Europę Twoim autentycznym stylem.

Jeśli jesteś zapalony do tego wyjątkowego eksperymentu, jeśli zawsze marzyłeś o wzięciu udziału w największym na Ziemi muzycznym show, jeśli chcesz spotkać ludzi z całej Europy, którzy mają takie same marzenia jak Ty – zgłoś się.

Do maila dołączona była informacja, że wszelakie dalsze informacje wyjść powinny od nadawcy publicznego NDR. Oprócz wokalistów popowych, rockowych i szlagierowych poszukiwani są także wykonawcy musicalowi. Chętni proszeni są o wysłanie pliku video lub audio ze swoją przykładową twórczością, zdjęcia oraz krótkiego opisu.

Czy fakt rozsyłania tego typu mali może świadczyć o powtórce z zeszłego roku, kiedy to Niemcy wybrali swojego reprezentanta poprzez format zbliżony do talent show? Wybrana w ten sposób Levina, wraz ze wskazaną dla niej przez widzów piosenką Perfect Life, nie zdołała zająć ostatecznie wysokiej pozycji na Eurowizji, choć udało jej się uchronić swój kraj przed trzecim z rzędu ostatnim miejscem.

Głos w sprawie zabrało samo NDR. Okazało się, że stacja nie odpowiada za rozsyłanego e-maila oraz jego treść, a wszelakie informacje dotyczące wyboru eurowizyjnego reprezentanta ma sama opublikować „wkrótce”. Pierwsze informacje pochodzące oficjalnie od nadawcy mogą się pojawić 25 listopada, kiedy to przedstawiciel telewizji, Thomas Schreiber, jak co roku spotka się z przedstawicielami fanowskiej organizacji EC Germany.

 

źródło: blog.prinz.de

1 KOMENTARZ