Niemiec nie zabraknie w Sztokholmie!

Telewizja NDR potwierdziła oficjalnie, że wyśle niemieckiego reprezentanta do stolicy Szwecji. Obecnie trwają zaawansowane prace nad nowym formatem przyszłorocznych preselekcji.

Trwają zgłoszenia do niemieckich preselekcji Unser Song Für Schweden – nadawca publiczny planuje zorganizować nowy format selekcyjny, dzięki któremu Niemcy ponownie powrócą na szczyt eurowizyjnych zmagań.

Według nieoficjalnych doniesień stacja NDR ma w planach organizację show składającego się z sześciu odcinków. Pierwsze dwie emisje będą przedstawiały pracę komisji ekspertów, w skład którego najprawdopodobniej wejdą: Konstantin Gropper, Anette Humpe, Markus Ganter oraz Swen Meyer. Profesjonalne jury wybierze 18 półfinalistów, którzy w trakcie trzech odcinków stoczą ze sobą muzyczną walkę o awans do finału. Łącznie 12 finalistów spotka się w ostatnim odcinku widowiska Unser Song Für Schweden.

Do tej pory niemiecki nadawca publiczny nie ogłosił zasad oraz regulaminu preselekcji. Można przypuszczać, że półfinały odbędą się kolejno 12, 19 oraz 26 lutego, natomiast finał, podczas którego poznamy reprezentanta Niemiec w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, odbędzie się 4 marca. Najprawdopodobniej ponownie gospodynią przyszłorocznych selekcji będzie Barbara Schöneberger – ulubienica widzów.

Co ciekawe, najprawdopodobniej niemieccy przedstawiciele stacji NDR zrezygnowali z organizacji Klubowego Koncertu, który co roku poprzedzał finał widowiska, a dzięki któremu jeden mniej znany zespół lub artysta mógł awansować do ostatniego etapu formatu selekcji. Przypominamy, że na przestrzeni ostatnich dwóch lat zwycięzcy koncertu w Hamburgu – zespół Elaiza oraz Ann Sophie – reprezentowali naszych zachodnich sąsiadów na eurowizyjnej scenie.

Według doniesień prasy oficjalne szczegóły nowego formatu niemieckich preselekcji mamy poznać już wkrótce – najprawdopodobniej odbędzie się to po 11 października – ostatecznym terminie przyjmowania zgłoszeń.

Przypominamy, że w tegorocznym 60. Konkursie Piosenki Eurowizji Niemcy reprezentowała Ann Sophie wraz z utworem Black Smoke, który ostatecznie nie otrzymał odpowiednio dużego wsparcia od jury oraz telewidzów, przez co Niemcy uplasowali się na ostatnim, 27. miejscu, bez żadnego punktu. Najwyższe miejsce w zsumowanym głosowaniu Ann Sophie zdobyła w Polsce – 11. lokatę. Kraj ten trzykrotnie w swojej eurowizyjnej historii znalazł się na dnie tabeli z 0 dorobkiem punktowym – miało to miejsce w latach 1964 – 1965 oraz w 2015 roku.

Czy nowy format selekcji oraz większe zaangażowanie niemieckiego nadawcy publicznego sprawi, że w Sztokholmie o naszych zachodnich sąsiadach będzie ponownie głośno?

Źródło: bild.de, der Spiegel, eurovision.de, eurovision.tv, annsophie.de, Universal Music Deutschland

Zdjęcie: Universal Music Deutschland

Exit mobile version