Holandia odkrywa karty! Reprezentant gospodarzy Eurowizji 2020, prezentuje utwór Grow. Premiera nastąpiła o godzinie 19:15 na oficjalnych eurowizyjnych kanałach, natomiast sama piosenka wyciekła do mediów wcześniej. Posłuchaj utworu już teraz!

Eurowizja 2020: kim jest Jeangu Macrooy?

Jeangu Macrooy urodził się w 1993 roku w Paramaribo, jednym z miast Surinamu. Gdy miał 13 lat, dostał od rodziców pierwszą gitarę, co skłoniło go do podjęcia kariery muzycznej. Zaczynał w amatorskim zespole, który założył z bratem-bliźniakiem, Xillianem.

W 2014 roku Jeangu Macrooy przeprowadził się do Niderlandów, gdzie stawiał pierwsze profesjonalne kroki muzyczne. Tam nawiązał współpracę z producentem i kompozytorem o pseudonimie Perquisite, który zaoferował mu kontrakt w swojej wytwórni Unexpected Records.

Jego debiutancki singiel Gold został wykorzystany w reklamie promującej popularny serial Gra o Tron. W 2017 roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy album High On You, choć publiczności holenderskiej znany jest bardziej z musicalu Pasja, w którego wersji telewizyjnej stworzył postać Judasza. W lutym 2019 roku wydał swój drugi album Horizon. Został również nominowany jako najlepiej ubrany artysta przez magazyn Esquire.

Eurowizja 2020: posłuchaj utworu Grow

Kliknij tutaj aby posłuchać piosenki

Eric van Stade, przewodniczący komisji i szef działu rozrywki Avrotros, twierdzi na łamach dziennika AD, że Jeangu Macrooy, prezentując piosenkę komisji, nie zdecydował się grać bezpiecznie. Stworzył utwór, w którym opisał własną historię o potrzebie wyjazdu z rodzinnego Surinamu, by w pełni móc być sobą. Czy utwór Grow ma szansę powtórzyć sukces Arcade czy chociażby Calm After Storm?

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.