NikkieTutorials wystąpi podczas Eurowizji 2020, fot. eurovision.tv

Jedna z najsłynniejszych vlogerek beauty na świecie, NikkieTutorials, weźmie udział w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Youtuberka poprowadzi relację z wydarzenia w internecie za pośrednictwem oficjalnych kanałów Eurowizji. Organizatorzy tegorocznego widowiska zdecydowali się na to rozwiązanie po raz pierwszy w historii konkursu. 

NikkieTutorials na Eurowizji!

Jak podaje holenderski portal, songefestiwalweblog.nl, NikkieTutorials (właściwie Nikkie de Jager) będzie gospodynią Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 transmitowanego w internecie. W oficjalnych kanałach eurovision.tv zobaczymy relacje Nikkie z czerwonego dywanu, dwóch półfinałów oraz finału konkursu. Poza tym vlogerka nagra również własną serię materiałów z udziałem tegorocznych uczestników Eurowizji.

Sietse Bakker, producent wykonawczy Eurowizji 2020, tak komentuje udział NikkieTutorials:
Wszyscy znają Nikkie, Nikkie zna wszystkich. Jest naszą międzynarodową gwiazdą internetu i jesteśmy z tego dumni! Ponadto jest fanką konkursu, rozpoznawalną przez miłośników Eurowizji.

Kim jest NikkieTutorials?

Dzięki ponad 13 milionom subskrybentów na YouTubie NikkieTutorials jest obecnie największą holenderską gwiazdą internetu. Pierwsze materiały zaczęła dodawać w 2008 roku, gdzie w amatorski sposób pokazywała, jak wykonać perfekcyjny make-up. Dziś jest ikoną w branży beauty i jedną z najchętniej oglądanych vlogerek na YouTubie. Każdy jej materiał osiąga sukces w postaci kilkunastu milionów wyświetleń. Jej sława wykracza daleko poza granice państw. Dotychczas Nikkie de Jager wykonywała makijaż dla światowych gwiazd show-biznesu jak: Kim Kardashian, Jessie J i Lady Gaga.

Ma niespełna 26 lat i pochodzi z Wageningen w południowej Holandii. Ostatnio na łamach swojego kanału wyznała, że jest osobą transseksualną. Jak sama mówi, od momentu zwycięstwa Duncana Laurence’a, chciała wziąć udział w kolejnej edycji konkursu. Jest nie tylko podekscytowana możliwością ponad dwutygodniowej współpracy z organizatorami Eurowizji, ale także kooperacją świata telewizji z możliwościami, jakie dziś zapewnia internet.

1 KOMENTARZ

  1. […] W wywiadzie dla holenderskiego serwisu informacyjnego AD.nl jeden z organizatorów Gerben Bakker potwierdził role, jakie będą pełnić prowadzący. Chantal Janzen wraz z Janem Smitem poprowadzą główny konkurs, natomiast Edsilia Rombley będzie gospodarzem w green roomie. Gebber wyjaśnił, że to jest idealna rola dla Edsilii, a jak wiemy ona sama była dwukrotną uczestniczką Eurowizji, gdzie reprezentowała Holandię w 1998 i 2007 roku. NikkieTutorials będzie prowadzić relację online. […]