Gruzja zdecydowała – do Wiednia bronić gruzińskich barw pojedzie Nina z utworem „Warrior”.

Po niespełna 40 minutach koncertu finałowego, poznaliśmy nowego reprezentanta Gruzji w Konkursie Piosenki Eurowizji. W tym roku w barwach swojego kraju na eurowizyjnej scenie zaprezentuje się Nina Sublatti, która zdobyła komplet głosów od jurorów oraz telewidzów. Jej konkursowy utwór Warrior został w całości skomponowany przez wokalistkę.

Kim jest nowa reprezentantka Gruzji?

Nina Sublatti urodziła się w Tbilisi. Ukończyła wszystkie stopnie szkoły muzycznej w zakresie nauki na fortepianie oraz śpiewu. W swojej karierze muzycznej eksperymentowała w wielu gatunkach muzycznych. Była wokalistką kilku zespołów. W 2011 roku Sublatti nawiązała współpracę z wytwórnią Georgian Dream Studio. Pracowała m.in. z Berą Ivanishvili – jednym z najpopularniejszych wokalistów w kraju. W 2013 roku nowa reprezentantka Gruzji wygrała program Saqartvelos Varskvlavi (gruziński odpowiednik Idola). Następnie wyjechała do Londynu na naukę śpiewu.

W zeszłym roku Nina wydała swój debiutancki album zatytułowany Dare to Be Nina Sublatti. Płyta znalazła się na 1. miejscu na listach sprzedaży, a po kilku miesiącach krążek okrzyknięto najlepiej sprzedającym się albumem w Gruzji. Obecnie wokalistka pracuje nad kolejnym wydawnictwem muzycznym. Od 2014 roku artystka studiuje technologię muzyczną. Ponadto pracuje jako nauczycielka i performerka przy Teatrze Narodowym.

Źródło: eurovision.tv, esctoday.com, oikotimes.com, youtube.com, inf. wł.

Zdjęcie: GBP

3 KOMENTARZE

  1. Fajna piosenka, ale może nie rewelacyjna. Najbardziej podoba mi się ten lekko dubstepowy i jednocześnie etnicznie brzmiący fragment – to przede wszystkim właśnie dla niego będę czasami wracał do tego utworu :). Oprócz wojownika maltańskiego, to gruziński jest dla mnie najlepszą piosenką, póki co :).

    No a właśnie, co do tytułu – sądzę, że to właśnie Gruzja powinna zmienić tytuł, gdyż Malta była pierwsza, i jest to wystarczający powód i nawet nie powinni zbytnio o tym dyskutować ;).