Fani z niecierpliwością oczekują norweskich selekcji. Wczoraj nadawca NRK opublikował daty związane z konkursem Melodi Grand Prix

Po zeszłorocznym, niebywałym sukcesie selekcji Melodi Grand Prix, nadawca NRK wydaje się mieć jeszcze większą chęć na wygraną w konkursie Eurowizji. Szef selekcji, Stig Karlsen, zapowiada, że najbliższe Melodi Grand Prix będzie tym największym, zorganizowanym z największym rozmachem. Obiecuje on spektakularne show oraz ogrom niespodzianek. Stawka konkursowa ma składać się z debiutantów jak i z zasłużonych już norweskich artystów.

Konkurs odbędzie się w sobotę, 02.03.19 zaś konferencja podczas której ogłoszeni zostaną wyłonieni artyści odbędzie się 25.01.19. W ten dzień zostaną również wydane wszystkie konkursowe utwory, tak jak miało to miejsce w tym roku. Warto nadmienić, iż nadawca norweski nie ma przed sobą łatwego zadania. Dziesiątka konkursowych artystów musi zostać wyłoniona z ponad 1000 nadesłanych zgłoszeń, co jest jedną z największych liczb zgłoszeń w Norwegii.

Przypomnijmy, iż w zeszłym roku Norwegia po raz kolejny wybrała Alexandra Rybaka, który po mimo wielu nadziei związanych z jego udziałem, zajął jedynie 15. miejsce w finale.

Źródło: NRK, eurovoix    Foto: NRK