Kolejny sukces Adelén i jej preselekcyjnego „Bombo”! Jak poradzili sobie Polacy? Prezentujemy wyniki Eurodanceweb Award 2013! 

Reprezentująca Norewgię Adelén wygrała internetowy plebiscyt Eurodanceweb Award 2013, w którym specjaliści i zaproszeni jurorzy oceniają najlepsze taneczne utwory z całej Europy. Utwór „Bombo”, który zdobył 2. miejsce w ubiegłorocznych preselekcjach norweskich, a później wygrał OGAE 2nd Chance Song Contest 2013, teraz triumfuje w kolejnym konkursie. Piękna Norweżka zdobyła 284 punkty i rekordową różnicą (70 punktów) pokonała Sharon Doorson z Holandii. Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Niemiec – Alexowi Megane i CVB. Nagrodę internautów zdobyła piosenka „Follow Love” z Malty, na którą zagłosowało 16% osób odwiedzających stronę konkursu.

Stawkę konkursową tworzą specjaliści od muzyki dance i to oni decydują (po wnikliwej analizie rynku danego kraju), kto reprezentuje dane państwo. Co roku nie brak jednak gwiazd Eurowizji i piosenek selekcyjnych. W tym roku spośród bohaterów ESC najlepiej poradzili sobie Ivi Adamou (8. miejsce dla Cypru) i Željko Joksimović (9. miejsce dla Serbii). „Bombo” to nie jedyny preselekcyjny utwór, który znalazł się w top10 zestawienia. Piąte miejsce zajęła kompozycja „We’re still kids” Michaela Feinera i Caisy, która nie awansowała do finału ubiegłorocznego Melodifestivalen.

Polskę reprezentowała ekipa Wet Fingers i Ewa Jach z utworem „Nie powiem Ci”. Udało się zebrać 46 punktów, co wystarczyło do zajęcia 28. miejsca. Gorzej od nas wypadły propozycje z Łotwy (preselekcyjne „Higher and Higher” Liene Candy), Włoch, Białorusi (utwór wykonywała Natalia Podolskaya, znana z ESC 2005), Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Mołdawii. W głosowaniu internautów polska propozycja uzbierała jedynie 1% poparcia. Rok temu Polskę reprezentował duet Patrycja Kazadi i Matt Pokora z utworem „Wanna feel you know” – zajęli 17. miejsce na 39 piosenek.

Pełne wyniki plebiscytu znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Eurowebdance.com, fot. YouTube

1 KOMENTARZ