Norwegia znowu pobija rekord zgłoszeń!

0
1032

Po ubiegłorocznym sukcesie utworu „Grab the Moment”, nadawca norweski NRK liczy na więcej. Stacja ta właśnie zakończyła przyjmowanie zgłoszeń do Melodi Grand Prix 2018. 

W tym roku telewizja norweska może się pochwalić  nie lada wyczynem. Do Melodi Grand Prix 2018 zostało zgłoszonych prawie 1200 utworów, co oznacza pobicie rekordu o prawie 200 piosenek w porównaniu do lat 2015-2016. Warto nadmienić również, iż w Norwegii po raz trzeci ustanowiono rekordową liczbę zgłoszeń, co ukazuje, jak wielkim zainteresowaniem w kraju cieszy się sam konkurs.

Nowy szef konkursu, Stig Karlsen, który przejął obowiązki Jana Fredrika Karlsena, uważa, iż on i cała jego ekipa bardzo ciężko pracowali na ten sukces. Spotykali się oni z różnymi artystami, kompozytorami, a nawet z przedstawicielami wytwórni muzycznych. Wszystko po to, aby poziom konkursu był jak najwyższy i Norwegia sięgnęła po swoje kolejne zwycięstwo. Sam Stig uważa, iż bardzo ciężko będzie wybrać tylko 10 propozycji z tak dużej liczby piosenek. Jednakże, jak sam twierdzi, jest pewien, że będą to utwory z najwyższej półki.

Melodi Grand Prix 2018 odbędzie się w pierwszej połowie marca, w hali Spektrum w Oslo.

Źródło: NRK, escbubble.com