Nowości muzyczne kwiecień 2020 - Blas Cantó w nowej piosence Kelly Clarskon i Pastory Soler (zdjęcie: facebook/@Blas Cantó)

Kwiecień mimo pandemii obfitował w premierowe kawałki ze świata Eurowizji. Wielu artystów znalazło nowy sposób na nagrywanie teledysków i filmów, dzieląc się z fanami swoją muzyką. Sprawdź nowości muzyczne z kwietnia. Co ciekawego działo się w ubiegłym miesiącu?

Oto dziesięć wybranych kwietniowych premier w ramach cyklu nowości muzyczne. Wszystkie utwory wydane w tym roku przez eurowizyjnych artystów znajdziecie na naszej liście Spotify.

Nowości muzyczne – kwiecień 2020

Pastora Soler & Blas Cantó – Mi Luz

Choć Blas Cantó musi poczekać na występ na Eurowizji, wybór na reprezentanta Hiszpanii otworzył przed nim wiele możliwości. Artysta nagrał wspólny utwór z Pastorą Soler (ESC 2008) Mi Luz. Piosenka jest drugim singlem z płyty Sentir i została skomponowana m.in. przez Conchitę (My Lights). Teledysk udało się nagrać kilka dni przed ogłoszeniem epidemii w Hiszpanii. Ponadto Blas gości także na nowym singlu Kelly Clarskon. Towarzyszył piosenkarce w nagraniu wersji hiszpańskiej I Dare You.

Keiino & Electric Fields – Want I Lie

Want I Lie jest drugim z kolei utworem KEiiNO we współpracy z innymi artystami. Wcześniej wydali Black Leather z kanadyjską artystką Charlotte Qamaniq. Teraz Tom, Fred i Alexandra chcą zjednoczyć świat z pomocą australijskiego duetu Electric Fields, który dobrze znamy z preselekcji z zeszłego roku.

Tamta – S’Agapo

Reprezentantka Cypru na Eurowizji 2019, Tamta, wydała nowy singiel S’Agapo (w oryginalnej wersji Mariada Pieridi). Z powodu tego, że wszyscy musieli pozostać w domach, teledysk został nakręcony za pomocą telefonu przez partnera artystki, ale efekt końcowy przyciąga uwagę.

Ara Martirosian & Iweta Mukuczian – Polu Ya

Iweta Mukuczian (ESC 2016) jest znana z piosenek w ojczystym ormiańskim lub angielskim, ale w nowej piosence artystka sprawdziła się w śpiewaniu po rosyjsku. Mukuczian pojawia się w Polu ya, nowej piosence ormiańskiego wokalisty Ary Martirosiana.

Moran Mazor – A wind is coming

Najnowsza piosenka Moran Mazor (ESC 2013) to A wind is coming. Utwór jest coverem utworu oryginalnie wykonanego przez izraelskiego piosenkarza Eytana Darmona. W wersji Mazor fortepian zastąpił gitarę. Teledysk został nakręcony w całości w czerni i bieli oraz koncentruje się na samej artystce i gościnnym udziale Toma Springa.

Złata Ogniewicz – Begi

Złata Ogniewicz (ESC 2013) na początku kwietnia wydała piosenkę Ty obitsyav (You Promise). Prosta, emocjonalna ballada jest częścią trylogii odsłaniającej prywatność i historie miłosne artystki. Druga część do której ukazał się teledysk to Begi (Run). Klip prezentuje prawdziwe emocje wokalistki. Nie ma w nim aktorów, jest tylko opowieść z prawdziwego życia, w której Złata jest sama ze swoimi uczuciami.

Polina Gagarina – Sky in the Eyes

Polina Gagarina (ESC 2015) znana z emocjonalnych ballad wydała rosyjskojęzyczną piosenkę Sky in the Eyes. Cicha i spokojna w zwrotkach kompozycja eksploduje w refrenie. Wzniosłości dodają elektroniczne i perkusyjne uderzenia.

Dima Biłan – Khimiya

Ostatni album Egoist 38-letniego Dimy Biłana (ESC 2006 i 2008) został wydany w 2017 roku. Od tego czasu zaprezentował kilka hitów, ale fani czekali na kolejny album. Teraz Dima wydał nowy krążek Reloaded. Nowe utwory opowiadają prawdziwe historie z życia piosenkarza będące swego rodzaju aktualizacją jego podejścia do życia, muzyki i kariery. Co ciekawe, piosenka Khimiya przypomina eurowizyjny utwór Alekseeva (Białoruś 2018).

Laura – Janottaa

Laura Voutilainen (ESC 2002) od początku lat 90. jest muzyczną gwiazdą w Finlandii. Jej kariera ewoluowała, koncertując i występując jako aktorka w musicalach. W kwietniu ukazał się najnowszy singiel Laury – Janottaa.

Joci Pápai & BLR – Suttogd Halkan

Pomimo sukcesu w postaci ósmego miejsca na na Eurowizji 2017, Joci Pápai nie może zaliczyć powrotu w 2019 roku do udanych. Niestety został pierwszym węgierskim artystą od dziesięciu lat, który nie zakwalifikował się do wielkiego finału Eurowizji. Niemniej jednak Joci ma sporą grupę fanów i kontynuuje karierę muzyczną. Artysta wydał właśnie nowy singiel Suttogd Halkan z gościnnym udziałem rapera BLR.