Nowości muzyczne: Madame Monsieur prezentuje nowy album Tandem (źródło: facebook@MadameMonsieur)

Przedstawiamy kolejny cykl muzycznych nowości.  Tymrazem nie zabrakło wśród premier kandydatów na wakacyjne hity. Sprawdź koniecznie co warto posłuchać. Wszystkie nowości muzyczne roku 2020 znajdziesz na tworzonej przez nas playliście na Spotify.

Madame Monsieur – Tandem

Duet Madame Monsieur, który reprezentował Francję podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, po sukcesie debiutanckiej płyty Vu d’ici wydał nowy album Tandem. Krążek zawiera aż 25 piosenek. Ponadto do każdego utworu zaprosili różnych francuskich artystów. Pojawili się także inni reprezentanci Francji na Eurowizji: Amir (ESC 2016) oraz Bilal Hassani (ESC 2019). Wśród znanych nazwisk, które można usłyszeć na płycie są też Jérémy Frérot, Kyo, Slimane i Christophe Willem, czy znany z preselekcji Silvàn Areg. Świeżym i ciekawym singlem jest Comment ça va.

Wśród piosenek znajdziemy także te wakacyjne, takie jak np. Terre Inconnue, popowy chwytliwy kawałek, do którego także powstał klip.

Salvador Sobral & Alma Nuestra – Alma nuestra

Salvador Sobral (wokal), Victor Zamora (fortepian), Nelson Cascais (kontrabas), André Sousa Machado (perkusja), czyli Salvador (ESC 2017) i Alma Nuestra. Po dwóch solowych albumach Sobral wydaje teraz swój trzeci album: Alma Nuestra. Triumf Portugalczyka na Eurowizji pozwolił nam odkryć ogromną wrażliwość artystyczną  piosenkarza, który zawsze był zaangażowany w jazz. Ten nowy projekt, który zaprezentuje podczas tegorocznej edycji San Sebastian Jazz Festival, jest jego pierwszym albumem wykonanym całkowicie w języku hiszpańskim.

Tamara Todevska – Sloboda

Tamara Todevska (ESC 2019) wydała nowy singiel Sloboda, który pochodzi z jej trzeciego albumu zaplanowanego na koniec lata tego roku. Jest to nowoczesny, popowy i taneczny utwór przywołujący wspomnienia Dance Alone Jany Burčeski z 2017 roku. Nowy kawałek wydany także w wersji anglojęzycznej Rise skomponował Robert Bilbilov. Natomiast za aranżacją stoi Darko Dimitrov odpowiedzialny za eurowizyjne Proud.

Francesco Gabbani – Il Sudore Ci Appiccica

Francesco Gabbani (ESC 2017) zaprezentował kolejny singiel z ostatniej swojej płyty Viceversa. Dzięki piosence o takim samym tytule Włoch stanął nawet na podium Sanremo 2020. Il Sudore Ci Appiccica to pozytywny kawałek  napisany przez Francesco Gabbani, Filippo Gabbani, Chiaravalli i Pacifico, i wyprodukowany przez Cantaluppi.

Eleni Foureira – Temperatura

Czym byłoby lato bez nowej piosenki Eleni Foureiry (ESC 2018) na naszej playliście? Kolejny singiel artystki nie rozczarowuje, a sam tytuł Temperatura zapewnia, że lato będzie w tym roku gorące. Za kompozycją stoi Doron Medalie, który ma na swoim koncie wiele eurowizyjnych sukcesów. Największy oczywiście Toy Netty.

Eleftheria Eleftheriou feat. Koki – Calm Down

Eleftheria Eleftheriou (ESC 2012) wydała nowy utwór zatytułowany Calm Down. Greczynka sprawiła, że można polubić jej piosenki na wiele sposobów, gdyż artystka lubi eksperymentować z muzyką. Za produkcją kolejnej propozycji na hit artystki stoi Koki, który towarzyszy piosenkarce w teledysku.

Ruth Lorenzo – Miedo

Ruth Lorenzo (ESC 2014) pokazuje, że możemy pokonać nasze obawy w swoim nowym singlu Miedo (Fear). Piosenkarka wydała do utworu czarno-biały teledysk, który przedstawia samą artystkę i jest silny pełen emocji wokal.

Senhit – Breathe

Najnowszy singiel Senhit jest kontynuacją jej propozycji do Eurowizji 2020. Freaky miał właśnie reprezentować San Marino w tegorocznym konkursie. Piosenkarka będzie ponownie śpiewać w barwach kraju w 2021 roku w Rotterdamie, tymczasem posłuchajmy Beathe.

Guy Sebastian – Standing With You

Guy Sebastian (ESC 2015) z Australii podczas debiutu kraju na Eurowizji w konkursie w 2015 roku, wydał balladę Standing With You. Nowe dzieło trafiło na pierwsze miejsce iTunes Australia w ciągu kilku godzin od premiery. Przesłanie piosenki jest bardzo aktualne, gdyż jak wyjaśnia australijska gwiazda Idola, piosenka ma na celu wspieranie ludzi w obliczu nieoczekiwanych wyzwań.

Eimear Quinn – Hibernia

Zwyciężczyni Eurowizji 1996, Eimear Quinn, jest ostatnią piosenkarką, która zdobyła trofeum Eurowizji dla Irlandii. Teraz, ponad 25 lat później wydała swój pierwszy nowy album od ponad dekady. Ériu jest czwartym solowym zapisem studyjnym piosenkarki. Krążek zawiera dziesięć kompozycji w tym utwór Hibernia napisany na podstawie starożytnego irlandzkiego wiersza The Song of Amergin. Z kolei teledysk do utworu prezentuje oszałamiającą przyrodę i niezwykłe krajobrazy Irlandii.

Nevena Božović – Ljubav U Bojama

Nevena Božović (ESC 2019), jedna trzecia zespołu Moje 3 (ESC 2013), wydała klip do swojego najnowszego singla Ljubav U Bojama. To jej drugi singiel wydany pod nowym pseudonimem artystycznym NEVENA. I także jej drugi singiel wydany w tym roku jako kontynuacja wydanego wcześniej Nestajem s vetrom. Podobnie jak eurowizyjne Kruna, piosenkę napisała sama artystka. Natomiast aranżacją i produkcją zajął się Boris Krstajić.

Victoria – alright.

Victoria (ESC 2021) zaprezentowała piosenkę alright., która powstała podczas pisania piosenki na Eurowizję. Razem z Sanne Österberg, Cornelią Wiebois, Martinem Masarovem i Borislavem Milanovem utwór powstał w kilka godzin. Z kolei teledysk nakręcono w Burgas i Primorsko, dwóch najczęściej odwiedzanych nadmorskich miastach na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Teledysk został wyreżyserowany przez samą piosenkarkę i wyprodukowany przez Four Elementz i LignaStudios.

Źródło: Spotify, jazzaldia.eus, escxtra.com, własne