Zdjęcie promujące trasę koncertową Saary Aalto

Listopad minął pod znakiem Eurowizji Junior, więc mogły Wam umknąć inne ciekawe kawałki od eurowizyjnych artystów. Oprócz nowego utworu naszych reprezentantek na tegorocznej Eurowizji swoje nowości zaprezentowali także Ester Peony, Tamta, Tamara Todevska, Miki Nunez, Lake Malawi i Sergiej Łazariew. Co jeszcze pojawiło się w ostatnim czasie? Wszystkie utwory znajdziecie na naszej playliście na Spotify.

Tulia prezentuje nowy singiel. Jak brzmi „Rzeka”?

Saara Aalto (ESC 2018) jest gotowa rozpocząć nie tylko swoją fińską trasę koncertową, ale także promocję swojej nowej EP-ki zatytułowanej Fairytale w sam raz na okres świąteczny. Najnowsze wydawnictwo artystki zawiera piosenkę Every Christmas Day, napisaną przez Kylie Minogue. Saara wydała dwie wersje swojego nowego albumu. Pierwsza jest to fińska wersja, która pojawiła się na początku Listopada, i druga międzynarodowa, która ujrzała światło dzienne pod koniec miesiąca.

Wschodząca gwiazda i reprezentantka Rumunii na Eurowizji 2019 – Ester Peony – wydała pierwszy nowy singiel po eurowizyjnym On A Sunday. Piosenka 7 Roses dzięki wytwórni Cat Music już zyskała popularność w rumuńskim radiu i jest gotowa na podbój Europy.

Zgodnie z obietnicą, Tamta wydała nowy singiel zatytułowany Sex With Your Ex. To jej pierwszy międzynarodowy singiel od czasu Replay na Eurowizję 2019.  Zgodnie z oczekiwaniami, Tamta zbiegła się w czasie z wydaniem nowego singla z dynamicznym i bardzo choreograficznym oficjalnym teledyskiem. Wideo wyreżyserowała Renata Raksha.

Miki Nunez wydał teledysk do swojego nowego singla z debiutanckiego albumu Amuza zatytułowanego Coral Del Arrecife. W piosence gościnnie pojawiła się Sofía Ellar, słynna 26-letnia hiszpańska piosenkarka i autorka tekstów, urodzona w Londynie, ale mieszkająca w Madrycie. Teledysk opowiada o doświadczeniach artysty z Operación Triunfo 2018.

Tamara Todevska tym razem pojechała do Albanii, aby wystąpić na siostrzanym festiwalu Festivali i Këngës – Kenga Magjike. Przynosząc własną magiczną piosenkę, Tamara przedstawiła miłosną historię o przerażającym tytule. W dalszym ciągu współpracuje z zespołem, który odpowiada za eurowizyjny Proud, nowy utwór Monsters i za tworzenie nowego albumu piosenkarki. Zobacz jej występ na żywo w Kenga Magjike poniżej.

Kolejną gwiazdą, która wystąpiła na Kenga Magjike jest Eneda Tarifa. Reprezentantka Albanii na Eurowizji 2016 wykonała piosenkę Ma zgjat doren w ramach tego wydarzenia. Po raz ostatni wystąpiła w tym konkursie w 2008 roku. Piosenkarka uczestniczyła wtedy z utworem Zëri im, a zwycięzcą została Jonida Maliqi z utworem Njeri nga ata.

Ivi Adamou, która reprezentował Cypr podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2012, wydała nową piosenkę. Jest to utwór Pao, a w teledysku pojawia się gościnnie Konnie Metaxa. Teledysk ma już ponad milion wyświetleń.

Po osiągnięciu drugiego najlepszego wyniku Czech w Eurowizji w tym roku, Lake Malawi wydali swój pierwszy singiel od czasu udziału w konkursie. Grupa trzyma się oryginalnego brzmienia, a teledysk zdecydowanie pasuje do klimatu piosenki i na pewno sprawi, że zechcesz zatańczyć.

Od Abu Dhabi do Colorado. Mikolas Josef zabiera nas w kolejną podróż. Zawsze dostosowując swoje brzmienie i styl. Colorado to kolejny chwytliwy utwór piosenkarza. Zobacz wideo.

Francesca Michelin (ESC 2016) wydała nową piosenkę Cheyenne. Tekst utworu napisał Mahmood, który w ostatnim czasie jest szczególnie aktywny jako autor wielu piosenek. Zwykle Francesca sama pisze swoje kawałki. Jednak kiedy Mahmood po raz pierwszy przedstawił jej swoją piosenkę, wyraźnie spodobały się jej jego teksty. Oto efekt współpracy.

Zwyciężczyni Eurowizji 2016 – Jamala – powraca z nową muzyką. Tym razem w formie ścieżki dźwiękowej do filmu zatytułowanego Tsina Pravdy (Cena prawdy), który wyreżyserowała Agnieszka Holland. Film opowiada historię walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa, który podróżuje do Związku Radzieckiego w 1933 roku. Jones odkrywa wiele nieprzyjemnych prawd podczas swojej wizyty, gdy ostatecznie odkrywa ukraińskie ludobójstwo (Hołodomor).

Po takich utworach jak Firefly, Story i Deep Inside Natalia Barbu (ESC 2007) z Mołdawii powraca z nową piosenką i teledyskiem pokazującym spektakularne krajobrazy. Muzyka do piosenki Totul si nimic została skomponowana przez samą artystkę, a teksty napisała Natalia wraz z Nicoletą Brinzą.

Wraz z nową piosenką V Dvoje Lea Sirk zapowiada swój nowy album i trasę koncertową. Po wielkich sukcesach w 2018 roku i zakończonej trasie Thank You No! Lea Sirk kontynuuje swój własny styl. Pierwsza, nowa piosenka z nadchodzącego albumu jest łagodniejsza i bardziej romantyczna niż wcześniejsze. Artystka sama napisała tekst i muzykę, jak i wiele innych na swój kolejny album.

Rosyjski piosenkarz Sergiej Łazariew zaprezentował swój nowy album zatytułowany It’s Me. Na swoim Instagramie piosenkarz podziękował wszystkim, którzy pracowali nad albumem. Zaznaczył, że był najtrudniejszym do nagrania i kosztowało go to wiele siły i emocji. Album zawiera 11 utworów. Wśród nich są piosenki It’s Me, Snow in the Ocean, czy Bonnie and Clyde.

Sirusho wydała oficjalny teledysk do swojego najnowszego singla Zoma Zoma. Piosenkę skomponowała sama artystka, która wyniosła Armenię na czwarte miejsce w konkursie Eurowizji 2008 z Qéle Qéle. Teraz możesz posłuchać Zoma Zoma.

Minęły cztery lata, odkąd Ann Sophie wydała nową muzykę, ale niemiecka artystka Eurowizji 2015 wydał swoją nową EP-kę Void. Ann Sophie pozostaje przy swoim prawdziwym brzmieniu w najnowszym wydaniu i opowiada o podróżach, które odbyła przez ostatnie lata. Posłuchajcie jej singla Tornado.

Aminata cztery lata temu przyniosła Łotwie najlepszy wynik od dekady dzięki Love Injected. Od Eurowizji 2015 Aminata wydała dwa albumy i kilka singli. Teraz Łotyszka, która od czasu Eurowizji większość piosenek wydała w języku angielskim, na nowej EP-ce śpiewa w rodzimym języku. Oto podsumowanie sześciu utworów, które pojawiają się w nowym projekcie Maiga Vara.

Dmitry Koldun wydał nowy klip Stray Dog. Reżyserem jest Jegor Voronin. W ciągu kilku dni film zyskał czterysta tysięcy wyświetleń. Film został nakręcony podczas wielkiej europejskiej trasy piosenkarza. Jego trasa przebiegała przez Białoruś, Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Oto efekty pracy.

W piosence Come to life Tina Karol stara się usłyszeć swój wewnętrzny głos. Ukraińska piosenkarka zaprezentowała nowy teledysk pełen symboliki, które pokrywają się z treścią kompozycji.

Planeta to nowa piosenka ukraińskiej piosenkarki Alyoshy (ESC 2010). Nazwa piosenki jest metaforycznym obrazem dwóch odmiennych światów, męskiego i żeńskiego. Teledysk do obejrzenia poniżej.

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.