Zdjęcie: Facebook/@Netta Barzilai

Przed nami tydzień pełny premier tegorocznych piosenek na Eurowizję. W oczekiwaniu przedstawiamy zebrane dla Was nowości muzyczne, które pojawiły się w lutym. Sporo nowej muzyki od reprezentantów na Eurowizji 2018. Sprawdźcie koniecznie.

Długo wyczekiwany album Severiny (ESC 2006) w końcu ujrzał światło dzienne. Nowy krążek Halo wydany został aż po siedmioletniej przerwie. Przez ten długi czas artystka raczyła swoich fanów wyłącznie singlami, które odnosiły sukcesy na listach przebojów. Wszystkie znajdziemy na płycie wraz z dziesięcioma innymi premierowymi kawałkami. Tytułowa piosenka w stylu reggaeton z bałkańskim wydźwiękiem doczekała się także teledysku i ma już ponad dwa miliony wyświetleń.

Nowy album brytyjski SuRie (ESC 2018) jest zbiorem piosenek, które każda z osobna jest odą do danego miesiąca kalendarzowego. Dozen jest pięknie skomponowanym, emocjonalnym zestawem, który tworzy niepowtarzalny styl SuRie. Albumowi daleko od materiału na Eurowizję, ale z pewnością nie można się oprzeć tej płycie.

To już czternasty studyjny album kanadyjskiej piosenkarki Lary Fabian (ESC 1988). Półtora roku od wydania anglojęzycznej płyty Camouflage, czas na francuskojęzyczny krążek zatytułowany Papillon. Artystka odkrywa przed nami nowy aspekt swojej muzyki w postaci electro-popu. Czy nowa płyta również pokryje się platyną?

Włoskie trio II Volo świętuje dziesięciolecie kariery i z tej okazji wydali nowy album Musica. Zwyciężyli w SanRemo w 2015 roku i zajęli 3. miejsce na Eurowizji teraz powrócili do SanRemo także kończąc na 3. miejscu. Swój jubileusz będą jeszcze długo świętować podczas zbliżającej się trasy koncertowej po Europie i obu Amerykach.

Wraz z reedycją albumu Identification Benjamin (ESC 2018) wypuszcza dwa nowe utwory 1989 i Fancy. Wcześniej występował z nimi na żywo podczas letniej trasy koncertowej jednak oficjalnej premiery doczekały się dopiero teraz. Piosenki szybko stały się popularne wśród fanów i za ich namową wydana została poszerzona wersja płyty.

Po zeszłorocznym singlu Me Gusta czas na nowy Abu Dhabi utrzymany w podobnym klimacie. Mikolas Josef (ESC 2018) jest już najczęściej streamowanym czeskim artystą w historii, a jego najnowsze dzieło ma już prawie dwa miliony wyświetleń.

Pierwszy singiel od zwycięstwa Netty na Eurowizji 2018 budzi sporo emocji. Przy tworzeniu tego utworu pracowali Avshalom Ariel i Stav Berger, autor zwycięskiego Toy. Teledysk powstał na Ukrainie. Co ciekawsze nawiązała się współpraca z  naszym DJ-em Gromeem, który jest autorem oficjalnego remiksu artystki.

Eleni Fouriera (ESC 2018) wydała nowy anglojęzyczny singiel Triumph. Artystka w utworze poświęca uwagę wyłącznie kobietom. Co ciekawe teledysk jest częścią kampanii reklamowej bielizny firmy Triumph. Czy to dobry pomysł na promocję?

Islandzka piosenkarka Svala (ESC 2017) wydała swój nowy singiel Skin 2 Skin wraz ze swoim przyjacielem, producentem muzycznym i kompozytorem Bjarkym Ómarssonem znanym z muzycznego projektu Bomarz. To nie pierwszy raz, kiedy duet łączy siły. Oboje napisali Nú og hér dla Imsland, która wzięła udział w islandzkich preselekcjach Söngvakeppin 2019.

Niedawno Nathan Trent (ESC 2017) przeniósł się do Londynu, by pracować nad swoim nowym albumem. Legacy to zwiastun tego projektu. Radio-popowa piosenka z motywacyjnym tekstem i z charakterystycznym wokalem artysty.

W styczniu prezentowaliśmy nowe wydawnictwo Saary Aalto (ESC 2018), a w lutym ukazał się teledysk do utworu Dance Like Nobody’s Watching.

Dima Bilan wydał teledysk do utworu Ocean. I choć sama kompozycja jest już dobrze znana fanom artysty, tym razem prezentuje ją w nowej aranżacji Antoniego Shaplina. Poprzednia wersja także posiada klip do piosenki. Różnica polega na tym, że w pierwszym klipie wykorzystano miejskie plaże, a w nowym uchwycono naturalne, dzikie krajobrazy.

Loboda długo kazała czekać fanom na teledysk do swojego ostatniego singla INSTADrama. Kawałek został opublikowany w listopadzie i doczekał się już 15 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. W klipie piosenkarka porusza kwestię relacji międzyludzkich w czasach sieci społecznościowych.

Aisel (ESC 2018) wydała teledysk z okazji 27. rocznicy masakry Khojaly (była to masakra setek cywilów Azerbejdżanu, która miała miejsce 26 lutego 1992 roku, w miejscowości Khojaly).

Osobista piosenka Aš galiu skrist (ang. I Can Fly), którą artystka stworzyła dla swojego męża, mówi o specjalnej, inspirującej i motywującej relacji, w której nawet największe osobiste lęki stają się głupie. „Przy okazji jest to najpiękniejszy utwór, który stworzyłam” – dodaje Ieva Zasimauskaitė (ESC 2018).

Michael Schulte (ESC 2018) jest obecnie w trasie w Niemczech. W swoim bagażu ma również swój nowy singiel Back To The Start. Poniżej teledysk.

Stone Cold to najnowsza piosenka artysty Cesara Sampsona (ESC 2018) z Austrii. Piosenka jest mrocznym popowym rytmem w średnim tempie i elementami gospel, przypominającymi jego eurowizyjny utwór.

Eurowizyjną Estonię 2018 przypomina nam także Elina Nechayeva w swojej najnowszej piosence La Voce Dell’alba.

Iveta Mukuchyan (ESC 2016) na swoim profilu opublikowała swoją najnowszą piosenkę w języku ormiańskim Hamayak.

Wszystkie nowości muzyczne lutego znajdziecie na playliście Spotify.

Źródło: oikotimes.com, musicaest.com, escbeat.com, wikipedia