Zdjęcie promujące najnowszy singiel Blanche (Źródło: facebook/@Blanche)

W artykule podsumowanie nowości muzycznych lutego. Znajdziecie tutaj najciekawsze premiery, a w playliście Spotify wszystkie nowe utwory wyszukiwane przez członków OGAE Polska.

Blanche – Empire

Blanche, która wydała nową piosenkę Empire, opisała ją krótko na swoim Instagramie: Zacząłem pisać piosenkę „Empire” w moim studiu w Brukseli w listopadzie 2017 roku. Ewoluowała ona przez te lata, dzięki nowym ludziom, których spotykałam. Nie mogłam być bardziej zadowolona z tego, jak się to potoczyło i mam nadzieję, że ta piosenka dotrze do waszego serca. Obejrzyj klip poniżej.

Netta – Ricki Lake

Netta wydała swoją nową piosenkę Ricki Lake wraz z kolorowym, smakowitym teledyskiem. Piosenka jest szalona, tak jak i Netta. Szaleje i taką ją znamy i kochamy. Kolejna świetna nowa kompozycja. Obejrzyj koniecznie teledysk.

Jamala ft. Alyona Alyona – Zhali

Zwyciężczyni Eurowizji 2016 Jamala i ukraińska raperka Alona Alyona z pewnością dobrze razem współpracują. Po ostatnim utworze Zabyray duet ponownie połączył siły w celu stworzenia nowego singla Zhali (Regret). Utwór doskonale łączy style muzyczne dwóch artystek, a kombinacja tworzy dynamiczną, ale emocjonalną piosenkę.

Eugent Bushpepa – Stay With Me Tonight

Albański piosenkarz Eugent Bushpepa (ESC 2018) wydał swój najnowszy projekt muzyczny. Piosenka nosi tytuł Stay With Me Tonight i jest w języku angielskim. Piosenkarz zajął się tekstem i muzyką, a teledysk do piosenki wyreżyserował Renuara Locaja.

Aminata – Nejauc man prātu

Piosenkarka pop Aminata wydałanowy singiel Nejauc man prātu. Utwór stworzony jest we współpracy z piosenkarzem Donu i producentem DJ Rudd, który również aranżuje piosenkę. Jest też wideo do nowej piosenki. Sprawdź poniżej.

Dami Im – Marching On

Kolejny utwór Dami Im z zapowiadanej nowej płyty artystki to Marching On. Piosenkarka zaprezentowała nowy singiel podczas finału preselekcji australijskich. Jest to intymna piosenka napisana przez samą artystkę i wyprodukowana przez Andy Mak.

Michela ft. B-OK – Say it First

Michela wydała nowy singiel zatytułowany Say It First. Jest to mile widziany powrót dla Micheli Pace z pierwszą, miejmy nadzieję, dużą ilością nowej muzyki w tym roku. Say It First to kolejna współpraca z austriackim producentem Borisem Milanovem, który współpracował z nią przy utworze do Eurowizji w 2019 roku dla Malty, Chameleon. 

KEiiNO feat Charlotte Qamaniq – Black Leather

Norweski KEiiNO wydaje regularnie nowe single od czasu wygrania televotingu na Eurowizji 2019. Ich najnowsza piosenka to Black Leather, a trio łączą siły z piosenkarką Inuk Charlotte Qamanic. Black Leather to hołd popowy dla berlińskiej sceny klubowej.

Elena Paparizou ft. Sakis Rouvas – Étsi Eínai I Fási

Lata 2000 były szczytowe dla Grecji podczas Eurowizji. Helena Paparizou i Sakis Rouvas, wielokrotnie zabierali kraj na szczyt listy wyników – naturalnie Paparizou wygrała konkurs w 2005 roku. Teraz te dwie greckie gwiazdy współpracowały przy nowym singlu Étsi Eínai I Fási. Piosenka pop-rockowa zawiera ciężką gitarę i instrumenty perkusyjne. Towarzyszący teledysk przedstawia parę, która przeżywa trudny okres w swoim związku.

zalagasper – Box

Słoweński duet zalagasper wydali swój debiutancki album zatytułowany 4. Po Eurowizji 2019 wydali jeszcze Ep-kę Štiri. Teraz w pełni długogrający krążek z anglojęzycznymi piosenkami. Zala Kralj i Gašper Šantl opublikowali także nowy teledysk do piosenki Box z nowego albumu.

Chingiz Mustafayev – Güven Bana

Nowa piosenka i klip Chingiza Mustafayeva, który reprezentował Azerbejdżan na Eurowizji 2019 została doceniona przez turecką publiczność za muzykę i aranżację. Güven Bana jest właśnie w języku tureckim i cieszy się dużym zainteresowaniem widzów YouTube. 

Loreen – Fiction Feels Good

Zwyciężczyni Eurowizji 2012, Loreen wystąpiła w Melodifestivalen podczas ostatniej nocy. W tym czasie wykonała nową piosenkę Fiction Feels Good. Nowy singiel jest składanką trzech piosenek, z którymi rywalizowała na Melfest – My Heart Is Refusing Me, Euphoria i Statements – zmiksowane w nowym inspirowanym jej korzeniami stylu.