Zdjęcie promujące singiel "Sanctuary" Kateriny Duska (źródło: facebook@KaterineDuska)

W marcu wszyscy zapoznają się z propozycjami na Eurowizję, zapominając o pozostałych utworach, które ukazują się w międzyczasie. Na pewno większość słyszała już nowy hit Eleni Foureiry, YAYO. W artykule znajdziecie nie mniej ciekawe utwory. Zapraszam do słuchania.

Poniżej dziesięć wybranych marcowych premier. Wszystkie utwory wydane w tym roku przez eurowizyjnych artystów znajdziecie na naszej liście Spotify.

Katerine Duska – Sanctuary

Katerine Duska, reprezentantka Grecji na Eurowizji 2019, wydała nowy singiel Sanctuary, który na pewno przypadnie do gustu fanom Better Love. Piosenka jest częścią nadchodzącego osobistego projektu, epki, nad którą pracuje z Davidem Sneddonem odpowiedzialnym za jej eurowizyjny utwór.

JOWST feat. Jæger – Kiss The Ring

JOWST z Norwegii, którzy na Eurowizji 2017 zajęli 10. miejsce w finale nagrali nowy singiel z tegoroczną uczestniczką Melodi Grand PrixJæger. Artystka znana dzięki How About Mars użyczyła głosu w piosence Kiss The Ring. Poniżej efekt współpracy.

Blanche – Fences

Zostajemy przy Eurowizji 2017. Blanche, która w zeszłym miesiącu zaoferowała nam dobry kawałek Empire, teraz prezentuje kolejne swoje dzieło pt. Fences. To już czwarty utwór Belgijki z nadchodzącego albumu zatytułowanego Empire. Płyta ukaże się 24 kwietnia, więc bądźcie czujni.

Edurne – Lo Que Perdí al Perderte

Edurne (ESC 2014) planowała wydać swój nowy album Catharsis 10 kwietnia, ale artystka zdecydowała się przesunąć premierę z powodu światowej pandemii Covid-19. Ostatecznie krążek trafi do sprzedaży 29 maja, pięć lat po jego poprzedniku – Adrenalina. To oznacza koniec jej umowy z Sony Music i byłym menedżerem. Teraz piosenkarka rozpoczęła nowy etap swojej kariery z Must Producciones i zespołem Magí Torras. Posłuchaj Lo Que Perdí al Perderte.

Can Bonomo – Sen Bunları Duyma

Can Bonomo z Turcji (ESC 2012), odniósł sukces w muzyce rocka, wydał swój nowy singiel Sen Bunları Duyma. Tekst i muzyka piosenki należą do Can Bonomo, a aranżacja do Can Sabana. Teledysk do obejrzenia poniżej.

Aram Mp3 – Heriq Eghav

Aram Mp3 znany jest z ballady, która na Eurowizji 2014 dała Armenii czwarte miejsce w finale. Od dłuższego czasu artysta prezentuje jednak utwory z tanecznym beatem. Nie inaczej jest też w przypadku najnowszego singla Heriq Eghav.

SAMRA – Queen

Azerska piosenkarka Samra (ESC 2016) zaprezentowała nowy singiel Queen. Utwór powstał dzięki współpracy ze szwedzkimi kompozytorami, a za tekst odpowiada m.in. Johanna Jansson znana jako Dotter, zdobywczyni drugiego miejsca podczas Melodifestivalen 2020. Artystka zdradziła, że kończy pracę nad nowym albumem, który będzie w stylu hip-hopowym. Poniżej kawałek nowego wydawnictwa.

Rusłana – We are the Wind

Nowy mini album zwyciężczyni Eurowizji 2004 zawiera tytułowy kawałek w całości po ukraińsku oraz wersję anglojęzyczną. Do piosenki powstał teledysk nakręconym na wiatraku 3,5 MW w okolicy Chersonia. Rusłana stworzyła dynamiczny spektakl na wieży generatora wiatrowego na wysokości 120 metrów nad poziomem morza o wschodzie słońca.

Natalla Padolska – Cry

Rosyjska piosenkarka Natalla Padolska (ESC 2005) wydała album Plach, który zawiera dziesięć premierowych piosenek, w tym tytułowy singiel do posłuchania poniżej.

Luca Hänni – Nie Mehr Allein

Luca Hänni (ESC 2019) wydał drugi niemieckojęzyczny utwór. Nie Mehr Allein zapowiada także album w całości w języku niemieckim. Czy Szwajcar zyska dzięki temu grono nowych fanów?

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.