Mahmood na planie teledysku Rapide

Kolejne podsumowanie nowości muzycznych. Sprawdźcie co przyniósł nam styczeń. W artykule znajdziecie najciekawsze premiery, a w playliście Spotify wszystkie nowe utwory wyszukiwane przez członków OGAE Polska.

Rozpoczął się sezon selekcyjny, ale nie zapominamy o śledzeniu nowości eurowizyjnych artystów. Wszystkie utwory znajdziecie na naszej liście Spotify, a dla przypomnienia TOP 20 utworów 2019, które wybraliście w głosowaniu na grupie eurowizyjnej Warsaw Calling.

Dami ImKiss You Anyway

Dami Im znana przede wszystkim z wykonania mocnej ballady na Eurowizji 2016, gdzie zajęła czwarte miejsce teraz zaprezentowała nowy singiel Kiss You Anyway. To również ballada, ale spokojniejsza z pięknym tekstem prezentuje trochę inną stronę artystki.

Benjamin IngrossoThe Dirt

Benjamin wydał nowy singiel The Dirt. Utwór ten to wolniejszy kawałek pop, r&b z przyjemnym beatem do posłuchania. Tekst piosenki napisali Didrik Franzén, Hampus Lindvall, Markus Sepehrmanesh, Valentin Brunel i sam Benjamin. Piosenka zawiera również dobrze wyprodukowany teledysk.

Omer Adam & NettaBEG

Netta powraca z nowym singlem i jest to kolejna interesująca kompozycja, którą nam zaoferowała. Tym razem nie jest sama, ale z Omerem Adamem. W efekcie oznacza to, że dwie największe gwiazdy Izraela zdecydowały się połączyć swoje siły. Posłuchaj BEG.

Lordi feat. Michael MonroeLike a Bee to the Honey

Zespół Lordi (ESC 2006) wydał nowy singiel Like a Bee to the Honey razem z Michaelem Monroe. Piosenka pochodzi z najnowszej płyty zatytułowanej Killection, która ukazała się w sklepach 31 stycznia. Album zawiera aż piętnaście utworów i jest bardzo różnorodny, ale to wciąż Lordi znany z mocnych metalowych kawałków i tekstami jak z horroru.

HatariEngin Miskunn

Hatari wydał swój najnowszy teledysk do piosenki Engin Miskunn. Utwór pochodzi z najnowszej płyty zespołu Neyslutrans. Album ukazał się 17 stycznia i zawiera trzynaście kompozycji w tym eurowizyjny Hatrid Mun Sigra.

Sevak KhanagyanSiro Hetq

Sevak (ESC 2018) ostatnio znaczącą część swoich utworów wydał w języku rosyjskim, teraz zaprezentował piosenkę Siro Hetq w swoim ojczystym języku. Podobnie jak eurowizyjny utwór Qami jest to emocjonalna ballada, która uderza na sam koniec.

MahmoodRapide

Mahmood dzięki drugiemu miejscu na Eurowizji 2019 stał się popularny w całej Europie. Artysta nie tylko wyrusza w trasę koncertową, która obejmie także Polskę, ale wydał kolejną świetną piosenkę Rapide z teledyskiem wyreżyserowanym przez Antonio Giampalo.

SienekeWaar Blijft Nou De Wijn

Sieneke, która reprezentowała Holandię na Eurowizji 2010 wydała zupełnie nową piosenkę. Nosi ona tytuł Waar Blijft Nou De Wijn (Where does the wine). Piosenka jest naprawdę chwytliwa i ma radosny tekst. Sieneke ma na swoim koncie wiele przebojowych szlagierów, m.in. takich jak Bekijk ‚t Maar, Hé Lekkerding, Donkere Dagen.

KeiinoColours

Norweskie trio KEiiNO utrzymują się na szczycie po wygranej w głosowaniu widzów na Eurowizji 2019. Teraz Alexandra Rotan, Tom Hugo i Fred Buljo wydali kolejną nową piosenkę Colours, zaśpiewaną głównie w Northern Sami, języku z listy języków zagrożonych wyginięciem ONZ.

Marija SerifovicNocturno

Serbska piosenkarka Marija Serifovic, która świętowała zwycięstwo na Eurowizji w 2007 roku, nagrała adaptację legendarnej piosenki Nocturno Olivera Dragojevica z 1979 roku. Artystka pracuje także nad nowym albumem z okazji piętnastolecia udanej kariery muzycznej. 

Artykuł został opracowany przy współpracy z członkami Stowarzyszenie Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.