Nowy sezon Eurowizja.org!

0
1861

1 września jest dniem, od kiedy publikowane piosenki mogą zostać dopuszczone do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wiele osób odnosi się do tej daty jako do początku nowego sezonu eurowizyjnego.

Dla naszego portalu wrzesień to także jest nowe otwarcie. Wtedy w życie wchodzą przewidziane wcześniej zmiany. Chcielibyśmy się podzielić z Wami niektórymi z nich. Na początek zmiany personalne. Stanowiska wicenaczelnych obejmują: Wioleta Pyśkiewicz i Aleksandra Wąsek.

W tym sezonie skupimy się na publikacji większej liczby opinii redaktorów na łamach naszego portalu. Z tego powodu dział Subiektywnie o ESC został przeorganizowany na trzy części: Felietony, Nowości i Komentarze redaktorów odnoszące się do bieżących wydarzeń eurowizyjnych. Możecie się spodziewać też wielu możliwości, w których Wy, czytelnicy eurowizja.org, będziecie mogli brać czynny udział: sondy czy konkursy z nagrodami. Na łamach naszej strony pojawią się artykuły, w których będziemy prosić Was o opinie.

Ten sezon zaczynamy od selekcji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, później czekają nas emocje związne z finałem Eurowizji Junior w Tbilisi. Zaraz po nim rozpoczną się krajowe eliminacje w kilku krajach, w tym m.in. fińskie Uuden Musiikin Kilpailu, estońskie Eesti Laul czy szwedzkie Melodifestivalen. Punktem zapalnym będą oczywiście przygotowania do polskich preselekcji oraz sam ich przebieg. Pojawią się również relacje z koncertów przedeurowizyjnych, takich jak np. Eurovision in Concert w Amsterdamie. Sezon jest zwieńczony Konkursem Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Podczas tych wszystkich wydarzeń nie zabraknie redaktorów portalu eurowizja.org, którzy postarają się przekazać jak najwięcej oraz podzielić się z Wami opiniami na temat organizacji oraz występów danych artystów. Nie zabraknie też wywiadów z wieloma eurowizyjnymi wykonawcami.

Dodatkowo, na podstawie zainteresowania naszymi panelami na żywo (głównie podczas Konkursu Eurowizji), postaramy się przygotować podobne transmisje dotyczące wybranych preselekcji oraz innych powiązanych wydarzeń.

Wszelkie uwagi i sugestie możecie wysyłać na adres redakcja@eurowizja.org 

Zapraszamy do śledzenia portalu eurowizja.org oraz naszych profili w mediach społecznościowych!

Maciej Sychowiec,
redaktor naczelny Eurowizja.org

Poprzedni artykułAustralia po raz czwarty na Eurowizji!
Następny artykułMuzyczne nowości: sierpień 2017
Maciej Sychowiec
W OGAE Polska od 2007 roku, a w redakcji od 2008. W ramach redakcji zajmuję się głównie Finlandią, Estonią, Węgrami i Szwecją. Przygoda z Konkursem zaczęła się w 1998 roku kiedy zafascynowała mnie prezentacja wyników. Eurowizję cenię za różnorodność na wszelkich możliwych polach oraz impuls do poznawania poszczególnych rynków muzycznych. Wśród swoich ulubionych utworów mam "Deli" (2008), "Leave me alone" (2007), "Birds" (Holandia 2013), "Something better" (2014) "A monster like me" (2015), "1944" (2016), Blackbird (2017), Viszlát Nyár (2018).