Zwyciężczyni Eurowizji 2013 wydaje kolejną piosenkę.

Rok 2013 jest dla Emmelie de Forest przełomowy. 26 stycznia pokonała dziewięcioro konkurentów podczas Dansk Melodi Grand Prix, czyli duńskich preselekcji, mających na celu wyłonić reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji, a 18 maja ten konkurs wygrała, zdobywając 281 punktów (nie otrzymała noty wyłącznie od San Marino). Jej Only Teardrops spodobało się nie tylko w Europie – dotarło później m.in. do 2. miejsca listy przebojów radia Antena1, jednego z największych w Brazylii.

Teraz Emmelie ma szansę ponownie zawojować listy przebojów. Jej kolejny singiel to Hunter & Prey (Łowca i ofiara), mocny popowy kawałek, którego silnymi stronami są ciekawe elementy folkowe i urzekający głos Emmelie. Utwór napisała sama Emmelie we współpracy z Lise Cabble i Jacobem Glæsnerem. Nagranie pochodzi z wydanej w maju płyty Only Teardrops. Jest już dostępne w Muzodajni oraz na iTunes. Możecie też zgłaszać je jako propozycję do list przebojów polskich rozgłośni radiowych czy muzycznych telewizji. Hunter & Prey nie ma jeszcze teledysku, ale możemy posłuchać go poniżej:

Emmelie de Forest ma dopiero 20 lat, ale jej przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie. Już w wieku 14 lat koncertowała w Danii u boku Szkota, Frasera Neilla. Od zawsze występuje boso, co było widoczne także podczas tegorocznej Eurowizji. Jak mówi, czuje się dzięki temu bardziej zrelaksowana.

Dania bierze udział w Eurowizji od roku 1957 i ma na swoim koncie 3 zwycięstwa (z lat 1963, 2000 i 2013). Od roku 2005 nieprzerwanie awansuje do finału konkursu, nigdy nie wyjechała bez punktu, ale raz (w 2002) skończyła na miejscu ostatnim.

Źródła: eurovision.tv, dr.dk

Poprzedni artykułBrainStorm wracają z nową płytą
Następny artykuł„To było niesamowite doświadczenie” – wywiad z Patriciją Crnkovič
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...