Odkrywamy kolejną część izraelskiej układanki. MyHeritage – welcome aboard!

MyHeritage

EBU ogłasza głównego partnera Eurowizji w Tel Awiwie. MyHeritage zostaje oficjalnym sponsorem Eurowizji 2019. Czy ta współpraca to szansa na odkrycie nowego wymiaru Konkursu Piosenki Eurowizji? Czy dzięki niej możemy spodziewać się wielu niespodzianek i nowości?

MyHeritage – witryna internetowa, globalny lider w świecie usług genetycznych to firma, której działania ściśle skupiają się wokół człowieka.  Ta izraelska spółka, założona przez Gilada Japheta, doświadczonego genealoga i pasjonata technologii, zaangażowanego w działalność charytatywną, zajmuje się głównie odnajdywaniem przodków i krewnych swoich użytkowników, a także budowaniem drzew genealogicznych.  Misją firmy jest ukazywanie powiązań międzyludzkich przy jednoczesnym podkreśleniu indywidualności każdego z nas. Dzięki zaawansowanym technologiom i przeszukiwaniu miliardów rekordów w internecie, uzyskujemy informacje na temat naszego pochodzenie, a także możemy poznać wyjątkowe historie naszych rodzin. Zarówno Jan Ola Sand, jak i Aviram Levi, dyrektor ds. marketingu, nie kryli radości z nawiązanej współpracy. W swoich wypowiedziach podkreślali spójność działań MyHeritage i EBU. Dla obu podmiotów celebrowanie różnorodności kulturowej oraz podkreślenie jak ważne jest pielęgnowanie relacji międzyludzkich to wartości priorytetowe.

Gilad Japhet – założyciel i prezes MyHeritage

O potędze nowego sponsora Eurowizji, świadczy fakt, że posiada on ponad 100 milionów użytkowników na świecie, a w swojej bazie zawiera 43 miliony drzew genealogicznych. Dzięki tej kolaboracji przed MyHeritage stoi ogromna szansa na poszerzenie swojej działalności. W końcu publiczność eurowizyjna to ponad 200 milionów osób.

Grono fanów Eurowizji również skorzysta dzięki tej współpracy. Eksperci w dziedzinie genetyki z pewnością prześledzą powiązania między uczestnikami i zwycięzcami z poprzednich lat. Kto wie, może te badania okażą się przełomowe i wreszcie odkryjemy genetyczny klucz do zwycięstwa w Eurowizji?

Wszystkie kraje, które miały przyjemność organizowania Konkursu wiedzą jak istotne jest pozyskanie odpowiednich partnerów. Pomimo, że część kosztów poświęconych na organizacje pokrywanych jest ze składek członkowskich to jednak znacząca ich część pokrywają komercyjni sponsorzy.

Kim byli sponsorzy Eurowizji w ubiegłych latach?

W roku tryumfu Leny z Niemiec, głównym sponsorem Eurowizji było norweskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne Telenor Group – lider rozwoju technologicznego w swojej dziedzinie. Informacja o tej współpracy nie mogła być dla nikogo zaskoczeniem z uwagi na to, że planowano zorganizować Konkurs w Telenor Arena W Oslo. W kolejnych tygodniach do eurowizyjnej rodziny dołączyła firma z branży kosmetyków – NIVEA VISAGE oraz linie lotnicze Norwegian.

Rok powrotów

Eurowizja w 2011 roku w Düsseldorfie to istne święto powrotów. Na scenę powróciły dwie zwyciężczynię z ubiegłych lat – Lena Meyer-Landrut, dzięki, której Konkurs odbywał się u naszych zachodnich sąsiadów oraz Dana International laureatka 43. Konkursu Piosenki Eurowizji (1998). Kolejny eurowizyjny występ na swoim koncie odnotował zespól Zdob și Zdub, Dino Merlin oraz Gunnar Ólason. Do Konkursu, po udanej współpracy w 2009 roku, wróciła również firma Henkel reprezentowana przez markę Schwarzkopf. To był zdecydowanie udany powrót, bo Schwarzkopf związał się z Eurowizją na kolejne lata.

Współpraca na lata

W Baku w 2013 roku do marki Schwarzkopf dołączył również azerski operator komórkowy Azercell oraz Baltika Baku (z grupy Carlsberg). Rok później, przy okazji organizacji konkursu w Kopenhadze, towarzyszył mu duński lider komunikacji – TDC oraz producent jednodniowych soczewek kontaktowych DAILIES®. W ślady marki Schwarzkopf poszła firma produkująca oświetlenie OSRAM, oświetliła Eurowizję w 2015 roku i została z Konkursem do dziś. Należy wspomnieć, że Eurowizja w Wiedniu przyciągnęła wielu znaczących sponsorów, technologicznym partnerem został Microsoft, nie zabrakło również patronatu lokalnych przedsiębiorstw, np. My Austrian (linie lotnicze), Austrian Post (firma pocztowa, która wydała jubileuszową książkę z okazji 60 lat Konkursu Piosenki Eurowizji).

Szybciej, wyżej, mocniej… Drożej !

Organizatorzy Eurowizji starają się, by z roku na rok Konkurs stawał się jeszcze bardziej spektakularnym wydarzeniem. Kraje gospodarze chcący zapisać się jak najlepiej na kartach eurowizyjnej historii sięgają po najróżniejsze środki. Innowacyjne efekty świetlne i nowe technologie zastosowane przy organizacji tego ogromnego telewizyjnego przedsięwzięcia to dla większości klucz do sukcesu. Szwedzi, którzy gościli Eurowizję w 2016 roku z pewnością za cel postawili sobie przebicie wszystkich poprzednich edycji konkursu. Niezbędnym było pozyskanie świetnych sponsorów, którzy mieliby znaczący udział w osiągnięciu tego celu. Organizatorzy zdecydowali się na dalszą współpracę z OSRAM, Schwarzkopf  i DAILIES®.  Doszło również do kolaboracji z wieloma znaczącymi firmami, m.in. VISATELE2, KappAhl, Silja Line i ICA.

Michał Szpak na tle ścianki sponsorskiej, Sztokholm 2016

Na Eurowizji w Kijowie doszło do ponownego spotkania gigantów VISA i OSRAM, do których dołączyła firma, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi kawy –  Jacobs oraz producent piwa Lvivske. Eurowizję w Lizbonie również rozświetliła firma OSRAM a  towarzyszyła im współpraca z lokalnymi spółkami m.in. z portugalską marką piwa Super Bock, a także z turystycznym portalem Visit Portugal oraz Vueling Airlines (hiszpańskie linie lotnicze). Wśród pozostałych partnerów znalazł się również szpital Hospital da luz, The Native, Delta Q.

Na tle partnerów z ubiegłych lat firma MyHeritage zdecydowanie się wyróżnia. Czy będzie to kolejna trwała współpraca na lata? I jakie tajemnice uda się odkryć dzięki spotkaniu z gigantem ze świata badań genetycznych? Drżyjcie przyszli uczestnicy 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie !

 

Źródło: apnews.com ,eurovision.tv, escbubble.com, jpost.com, myheritage.pl, oikotimes.com

fot. eurovision.tv, techcrunch.com

Exit mobile version