OGAE Song Contest to jeden z konkursów organizowanych przez kluby OGAE, zrzeszające największych fanów Eurowizji w Europie i poza nią. Piosenki biorące w nim udział muszą być śpiewane w narodowych językach i nie mogą być wydane wcześniej niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dzięki zeszłorocznemu zwycięstwu Niny Zilli w tym roku konkurs jest organizowany przez klub OGAE Włochy. W głosowaniu członków OGAE Polska przewagą zaledwie 1 punktu najlepszy okazał się Dawid Podsiadło. Jego Trójkąty i kwadraty zmierzą się z 29 nagraniami z państw nie tylko europejskich – jednym z uczestników jest Doctor Krapula z Kolumbii reprezentujący klub OGAE Reszta Świata. Konkurencja, jak co roku, jest bardzo silna – do rywalizacji stają m.in. Olly Murs, Lara Fabian (ESC 1988), Pastora Soler (ESC 2012), The Script feat. will.i.am, Vanna (ESC 2001) czy Elena Paparizou (zwyciężczyni ESC 2005).

Wyniki głosowania OGAE Polska wyglądają następująco:

172 pkt.: Dawid Podsiadło – Trójkąty i kwadraty
171 pkt.: Ewelina Lisowska – W stronę słońca
169 pkt.: Sylwia Grzeszczak – Pożyczony
157 pkt.: Ewa Farna – Znak
132 pkt.: LemON – Napraw
131 pkt.: Honey – Nie powiem jak
123 pkt.: MoMo – Od dzisiaj
95 pkt.: Weekend – Ona tańczy dla mnie
87 pkt.: Kreuzberg – Niecierpliwa
85 pkt.: Donatan feat. Borixton & Kajman – Nie lubimy robić
69 pkt.: Rafał Brzozowski – Za mały świat
59 pkt.: Fulure Folk – Dukaty

Wyniki konkursu poznamy na początku grudnia. Skrót wszystkich piosenek biorących udział w OGAE Song Contest możecie zobaczyć poniżej:

Źródło: youtube.com/user/OgaeItaly, foto: facebook.com/podsiadlo.dawid

(pj)

Poprzedni artykułEurowizja drugiej szansy
Następny artykułKolejny wybór wewnętrzny w Austrii
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...