Członkowie naszego stowarzyszenia wybrali wakacyjny przebój Po co jako utwór, który reprezentować będzie Polskę w internetowym konkursie OGAE Song Contest 2017.

OGAE Song Contest to konkurs internetowy (dawniej korespondencyjny) z długą, kilkudziesięcioletnią już tradycją. Miłośnicy Konkursu Piosenki Eurowizji zrzeszeni w oficjalnych fanklubach OGAE wybierają w nim najlepszą europejską piosenkę minionego roku.

W tym roku polscy fani zrzeszeni w OGAE Polska zadecydowali, że nasz oddział będzie reprezentować Kayah, której towarzyszy izraelski artysta Idan Raichel. Ich ostatni przebój utrzymany w klimatach folk i pop szturmem zdobył stacje radiowe oraz notowania list przebojów. Nie inaczej stało się również w wewnętrznych preselekcjach naszego stowarzyszenia, w którym pokonał on kilkadziesiąt innych piosenek.

W top5 znalazły się jeszcze następujące utwory:

  1. miejsce – Kayah & Idan Raichel – Po co (397 pkt)
  2. miejsce – Agnieszka Chylińska – Królowa łez (327 pkt)
  3. miejsce – Sylwia Grzeszczak i Mateusz Ziółko – Bezdroża (219 pkt)
  4. miejsce – Daria Zawiałow – Kundel Bury (193 pkt)
  5. miejsce – Sorry Boys – Wracam (184 pkt)

Utwór naszych artystów zmierzy się teraz z piosenkami nadesłanymi przez pozostałych 27 klubów z całej Europy. Z informacjami na temat konkursu OGAE Song Contest 2017 oraz listą piosenek można zapoznać się TUTAJ.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu ogłoszone zostaną w październiku. Czy nasz duet z folkową propozycją Po co ma szansę na wysokie miejsce w zmaganiach?

źródło: własne, fot. Barbara Olszewska (Kayax)