Małgorzata Jamroży
Daniel Åhs Karlsson/Wikipedia.org

OGAE Video Contest 2017 za nami. Plebiscyt, organizowany przez Stowarzyszenie Fanów Konkursu Piosenki Eurowizji, wygrała Belgia, którą reprezentował teledysk do utworu Mud Blood Loïca Notteta. Jak poradziła sobie Polska?

Plebiscyt OGAE Video Contest został rozegrany już po raz piętnasty. W tegorocznej stawce znalazło się 21 teledysków, które nadesłały biorące udział w zabawie kluby OGAE. Trzy tygodnie po zakończeniu głosowania brytyjski klub OGAE, odpowiedzialny za przygotowanie tegorocznego plebiscytu, ogłosił oficjalne wyniki.

Pierwsze miejsce z liczbą 184 punktów zdobyła Belgia, którą reprezentował teledysk do utworu Mud Blood Loïca Notteta, reprezentanta kraju w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji 2015. Belgijski klub OGAE po raz drugi wygrał plebiscyt na najlepszy teledysk, wcześniej udało mu się to w 2013 roku z klipem do kawałka Papaoutai Stromae’a.

Na drugim miejscu ze stratą 36 punktów zajęła Australia, która reprezentowana była przez teledysk do piosenki The Greatest Sii. Na trzecim miejscu uplasowały się Włochy, które z klipem do utworu duetu Takagi & Ketra L’esercito del selfie zdobyły 87 punktów.

Reprezentująca Polskę propozycja, teledysk do singla What You Do Margaret, znalazła się na szóstym miejscu plebiscytu, remisując z klipem do piosenki Jamali I Believe in You. Na ostatnim miejscu, z dwoma punktami na koncie, uplasowała się Portugalia z obrazkiem do numeru Big Fish The Gift.

Źródło: OGAE UK

1 KOMENTARZ