W tym tygodniu Komisja Konkursowa wybierają uczestników Krajowych Eliminacji wybrała artystów, którzy już 5 marca zmierzą się ze sobą o tytuł reprezentanta Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Finaliści zostaną oficjalnie zaprezentowany już we wtorek!

Zgodnie z informacjami podanymi przez Mateusza Raca, twórcę bloga Pop Run The World, podanie listy uczestników tegorocznych selekcji ma nastąpić podczas wtorkowego wydania magazynu Świat się kręci w TVP1, który rozpocznie się o godz. 18:30. Każdy z finalistów będzie prezentował swoją eurowizyjną propozycję w kolejnych wydaniach programu od 18 lutego do 4 marca, zaś kolejność występów zostanie wylosowana 17 lutego.

Wiadomo, że w finale selekcji wystąpi dziesięciu wykonawców, a wśród nich z pewnością nie zabraknie takich pewniaków, jak Edyta Górniak, która zgłosiła się z selekcji z utworem Grateful, a także Margaret, która będzie walczyć o tytuł reprezentantki Polski z piosenką Cool Me Down.

Oprócz tego, do udziału w selekcjach zgłosili się tacy wykonawcy, jak m.in.: Natalia Szroeder (z utworem Lustra), Agnieszka Twardowska (Slow Down), Michał Szpak (Colors of Your Life), Katarzyna „Stashka” StasiakKasia Moś (Addiction), Marta Zalewska (Tomorrow I Will Keep On Trying), Marta Podulka (Słony), Renata Wołkiewicz (United for Love), Michał Kasprzak (Forget Me), Marcin „Madox” Majewski (Les roses noires), Hubert Centkowski (Tylko raz), Kasia Nova (Love Is Music), Aura (Pa nad zorami), Gracjan Kalandyk, Monika Urlik, Szymon Wydra, Mariusz Wawrzyńczak, Magic Band (Szkolny zjazd), Blue Box (Posłuchaj serca), Bartosz Jagielski (Zostań mą królewną), Piękni i Młodzi (Na serca dnie), Defis (Lek na życie) i Kuba Jasiecki (Yallaleyo).

Kto z nich będzie reprezentował Polskę w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji? O tym przekonamy się 5 marca, kiedy odbędzie się finał Krajowych Eliminacji. Koncert rozpocznie się o godz. 21:30, zaś kolejność startowa ma zostac ustalona przez producentów widowiska. O wynikach zdecydują telewidzowie w głosowaniu audiotele oraz SMS-owym. Reżyserem show będzie Radek Kobiałko.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Polskę w konkursie reprezentowała Monika Kuszyńska, która z piosenką In the Name of Love zajęła 23. miejsce w finale 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2016 roku w hali Globen Arena w Sztokholmie dzięki zwycięstwu Månsa Zelmerlöwa, reprezentanta Szwecji z przebojem Heroes w finale jubileuszowego widowiska.

źródło: PopRunTheWorld, info. prasowe; fot. EBU

 

12 KOMENTARZE

 1. Moja dziesiątka : Natalia Szroeder, Michał Szpak, Monika Urlik, Margaret, Edyta Górniak, Renata Wołkiewicz, Szymon Wydra, Agnieszka Twardowska, Gracjan Kalandyk oraz Dorota Osińska (Nie została ona wymieniona, ale na innych portalach podawano również jej nazwisko). Obstawiam, że wygra Górniak/Margaret, lecz moich typem jest Osińska 🙂

 2. Czekam na oficjalne opublikowanie utworów Edyty i Margaret. Bo chyba tylko one, obok Michała Szpaka, będą się liczyły w naszych preselekcjach. Reszta to moim zdaniem niestety porażka. Co prawda Margaret na żywo wypada blado a Edyta musiałaby mieć naprawdę świetny utwór aby jej dalsza kariera nadal trwała. Są to jednak nazwiska znane a widzowie lubią głosować na to co znane. Z mniej popularnych stawiałbym na Renatę Wolkiewicz. Musiałaby tylko popracować nad utworem, który ma potencjał ale trzeba go porządnie podrasować. Ogólnie nasze propozycje na tle innych krajów wypadają kiepsko. Nie wiem czy nie lepszy byłby jednak wybór wewnętrzny.

 3. Jak dla mnie tylko oni mogą walczyć o wygraną :
  1.Edyta Górniak (klasa sama w sobie)
  2.Margaret (pachnie zachodem, cos nowego i tanecznego)
  3.Michał Szpak (wokal+swietna aranżacja)
  4.Kasia Moś (nie znalam jej, ale po wyyoutubowaniu piosenki addiction na zywo to perełka)

 4. Nie wspomniano w artykule o Napoli które z utworem „My Universe” także zgłosiło się do finału.
  Moja 10-tka jest następująca: Stashka, Michał Szpak, Edyta Górniak, Margaret, Natalia Szroeder, Kasia Nova, Monika Urlik, Renata Wolkiewicz, Napoli i Aura.
  Wszystko jednak okaże się we wtorek o 18:30 w Jedynce.