Swoją przygodę z muzyką zaczynał w wieku 5 lat, odnosząc sukcesy wśród lokalnej społeczności, wygrywając między innymi konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Kaliszu. Szerszej publice Olaf Bressa dał się poznać dopiero dzięki udziałowi w czwartej edycji talent show „Mam talent”. Widzowie pokochali jego charyzmę, dając szansę 13-latkowi na finał programu. Agnieszka Chylińska, zafascynowana Olafem zapragnęła mieć z Szymonem Hołownią dziecko. Od tamtej edycji minęło jednak sporo czasu, a młody wokalista nie daje o sobie zapomnieć, publikując coraz to nowe utwory.

„You Look Good” jest jedną z dziesięciu piosenek, które znalazły się w stawce finałowej tegorocznych Krajowych Eliminacji. Czy najmłodszy uczestnik tegorocznych zmagań do listy swoich osiągnięć będzie mógł sobie dopisać „reprezentant Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji”? Nie jest to wykluczone!

Czy już wcześniej interesowałeś się Konkursem Piosenki Eurowizji?

Konkurs Piosenki Eurowizji zawsze był ogromnym medialnym wydarzeniem, dlatego też nie dało się go nie śledzić. Nigdy jednak nie skupiałem się mocno nad jego przebiegiem.

Dla wielu czytelników Twoje uczestnictwo jest zaskoczeniem. Jak zareagowałeś na wiadomość, że wystąpisz podczas Koncertu KE?

Dla mnie również dostanie się do eliminacyjnej dziesiątki jest ogromnym zaskoczeniem, ponieważ szczerze mówiąc nie miałem żadnych konkretnych oczekiwań zgłaszając się do konkursu. Potraktowałem to jako przygodę w której może uda się uczestniczyć.

Masz już pomysł na swój występ?

Wszystko dzieje się bardzo szybko. Cały czas ustalam jeszcze przebieg występu. Chcę, żeby widziowie mieli przyjemność nie tylko z słuchania piosenki, ale także z wizualnego całokształtu.

Jaki wpływ miał na Ciebie sukces w „Mam Talent”? Miałeś jedynie 13 lat, gdy zostałeś finalistą programu…

Minęło już sporo czasu od uczestnictwa w „Mam Talent”. Wiele się już wydarzyło… Przede wszystkim sukces ten pozwolił mi się muzycznie i osobiście rozwijać. Wszystko co robię, robię tylko i wyłącznie dlatego, że sprawia mi to ogromną przyjemność i czuję się w tym dobrze.

Jak mógłbyś scharakteryzować swoją propozycję, którą zgłosiłeś do Krajowych Eliminacji?

Utwór „You Look Good” odzwierdziedla moją osobowość. Spontaniczną i szaloną, ale także wrażliwą. Chciałbym, żeby piosenka ta powodowała uśmiech na ustach słuchacza. W ludziach na co dzień jest wiele złej energii i smutku. Boimy się lub nie potrafimy okazywać uczuć drugiemu człowiekowi, a przecież to wszystko jest takie proste!

Jednym z kompozytorów „You Look Good” jest Ashley Hicklin, autor piosenki Toma Dice’a „Me and My Guitar”, która pojawiła się w barwach Belgii na Eurowizji 2010. Jak doszło do tej współpracy?

Ashley skontaktował się ze mną proponując współpracę. Utwór „You Look Good” został skomponowany i wyprodukowany specjanie dla mnie na Eurowizję 2017. Wokale zostały nagrane w Polsce, w moim rodzinnym mieście Kalisz. Uznałem, że może warto spróbować swoich sił skoro jest na to niepowtarzalna okazja i tak oto udało się zakwalifikować do Polskich Eliminacji.

Dwa lata temu wydałeś debiutancką EPkę „Młody lew”. Kiedy możemy oczekiwać od Ciebie płyty długogrającej?

Myślę, że za wcześnie by mówić o jakichkolwiek konkretach. Zanim zostałem zaskoczony informacją o występie na Eurowizji byłem już w trakcie przygotowywania solowego materiału. Kilka utworów jest już skończonych. Teraz wszystko zależy od tego, jak potoczą się moje dalsze losy. Mam cichą nadzieję, że Krajowe Eliminacje będą moją rampą która pozwoli wkrótce pochwalić się solowym krążkiem!

W przeszłości również próbowałeś swoich sił w reggae czy rapie. Dlaczego porzuciłeś zarówno jedną i drugą stylistykę, prezentując bardziej komercyjny numer? Nie korciło Cię, by być drugim Kamilem Bednarkiem?

Nie porzuciłem żadnej z tych stylistyk, nie lubię też szufladkowania. Bawię się muzyką, a w zanadrzu mam jeszcze kilka utworów reggae. Czas pokaże jak Olaf Bressa ukształtuje się muzycznie. Jestem jeszcze bardzo młody, a utwory które prezentuję, czy będę prezentował obojętnie w jakiej stylistyce by nie były ważne by były szczere. To dla mnie klucz.

Co sądzisz o pozostałych uczestnikach Krajowych Eliminacji? Słuchałeś ich piosenek?

Jestem w trakcie zapoznawania się z twórczością innych uczestników. Każdy reprezentuje siebie tak jak czuje. Całe eliminacje traktuję jak dobrą zabawę, nie jest to dla mnie walka o być albo nie być. Osiągnięcie aktualnego etapu jest już dla mnie niebywałym osiągnięciem. Mam pragnienie zwycięstwa jednak to wszystko bez zbędnego stresu i napięcia. Zaśpiewam najlepiej jak potrafię, a ludzie wybiorą to co będą uważać za najlepsze dla tego konkursu.

Bardzo dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki. Powodzenia!

Dziękuję również. Zapraszam wszystkich do oglądania zmagań uczestników. I wyboru najlepszego reprezentanta Polski!

Oficjalna okładka singla Olafa Bressy „You Look Good”

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajna piosenka. Na pewno najlepsza z tegorocznych propozycji prezentowanych przez mężczyzn 🙂 . Wesoła i rytmiczna. Posiada zupełnie niespotykany na Eurowizji rytm i muzykę. Opinie ma takie sobie, ale myślę, że może się spodobać bardziej ludziom nie interesującym się na codzień Eurowizją 🙂 . Ja może nawet zagłosuję, jeśli wypadnie dobrze na żywo, a pozostali moi faworyci poradzą sobie gorzej. W każdym razie Olaf Bressa będzie moim kolejnym faworytem, obok Carmell i Anety Sablik.