Olivia Wieczorek z utworem „Nie Zapomnij” reprezentować będzie Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016, który odbędzie się w Valettcie.

Ostatnie sukcesy naszych reprezentantów podczas konkursów organizowanych przez Europejską Unię Nadawców zmotywowały Telewizję Polską do wystawienia kandydata podczas nadchodzącej Eurowizji Junior, która odbędzie się 20 listopada w maltańskiej Vallettcie.

Po wieloetapowym poszukiwaniu odpowiedniej piosenki, do Narodowego Finału, który miał miejsce 15 października 2016 roku w siedzibie TVP, w szranki stanęło dziewięć kandydatur. Tego wieczoru mieli tylko jedno zadanie: jak najlepiej zaprezentować się nie tylko przed telewidzami, lecz także przed jurorami w składzie: Margaret, Marcin Kusy oraz Ania Wyszkoni. Wspomniana trójka miała istotny wpływ na wybór pierwszego od 12 lat reprezentanta Polski podczas nadchodzącej Eurowizji Junior. Wokalna część oceniających zaprezentowali również swoje utwory. W przypadku Wyszkoni było to Biegnij przed siebie oraz Oszukać los, a Margaret – Cool Me Down i Elephant. Gościem specjalnym była Destiny Chukunyere, laureatka poprzedniej edycji Konkursu, podczas której zaśpiewała Not My Soul. Jej występ zarówno z tym utworem, jak i coverem Sound of Silence mogliśmy podziwiać również w Warszawie.

Niewątpliwie bardzo szerokim echem wśród fanów Eurowizji odbił się sam fakt startu Olivii Wieczorek z kompozycją stworzoną przez Piotra Rubika do tekstu napisanego przez Doniu. Wśród piosenek-faworytek jeszcze przed startem Krajowych Eliminacji wymieniało się także propozycje Dominiki Ptak, WamWay oraz Ani Dąbrowskiej. Na taki obrót spraw wpłynęła jednak publikacja niektórych konkursowych piosenek w wersjach studyjnych przez samych zainteresowanych.

Po niecałych dwóch godzinach widowiska, dzięki któremu poznaliśmy wszystkie piosenki wykonane na żywo, poznaliśmy reprezentanta Polski podczas nadchodzącej Eurowizji Junior. Głosy telewidzów (z jednego numeru telefonu można było oddać jeden głos) i jurorów, zsumowane ze sobą w ramach systemu 50/50 zadecydowały, że do Malty pojedzie Olivia Wieczorek z utworem Nie zapomnij. Zobacz jej występ podczas Krajowych Eliminacji tutaj.

Zdjęcie: Olivia Wieczorek Official [facebook]