Austriacka telewizja ORF opublikowała logo, które towarzyszyć będzie podczas jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku.

Fani Eurowizji co roku czekają z wielką niecierpliwością na opublikowanie loga danej edycji Konkursu. Motywem przewodnim tegorocznego widowiska był diament, który zmieniał się w narodowe flagi. W przeszłości eurowizyjne loga również zaskakiwały swoją nowoczesnością oraz barwami: doskonale pamiętamy imponujące motyle w 2013 roku, nie możemy zapomnieć również o niemieckich sercach, azerskich słońcach, serbskich nutach czy chociażby rosyjskich ptakach.

Austriacki nadawca publiczny ORF opublikował logo jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Oficjalne logo przyszłorocznego widowiska składa się z dwóch elementów: kuli oraz fali, które symbolizują zjednoczenie krajów oraz artystów wywodzących się z zupełnie różnych kultur. Nowy motyw graficzny został stworzony na wzór motta Eurowizji w 2015 roku – Building Bridges. Austria postanowiła wybudować mosty, które poprowadzą nas do najważniejszego widowiska muzycznego w Europie, jednocześnie, które będzie ponad granicami, podziałami, kulturami, uprzedzeniami oraz językami.

Przypomnjmy, że przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 19, 21 oraz 23 maja w Wiedniu.

4 KOMENTARZE

  1. Nowe logo jest świetne, nowoczesne i dobrze oddające hasło Eurowizji 2015. Bardzo mi się podoba. Ta fala przypomina mi raczej właśnie taki symboliczny most łączący muzycznie różne narody i kultury, a ta kula raczej lupę, która powiększa fragment tego mostu, będący właśnie Eurowizją :). Na pewno świetnie będzie to wyglądało w telewizji. Mam nadzieję, że będzie do tego dobrana równie ciekawa, efektowna i nowoczesna grafika konkursu oraz motywy muzyczne.