W ukraińskim finale Vidbir 2017, który odbędzie się za tydzień, pozostały tylko dwa miejsca. Kto je zajmie? Poznajcie wykonawców trzeciego (ostatniego) półfinału ukraińskich preselekcji.

Dotychczas do finału dostali się: Tayanna, Salto Nazad, ILLARIA i ROZHDEN. Pozostały dwa wolne miejsca, które w wyniku głosowania widzów i jury, zostaną obsadzone przez którychś z poniższych artystów:

Payushchie Tru Mindsy Singing Pants

Ukraiński zespół, który tworzy głównie muzykę pop, rap i pop-rock (bawią się muzyką, parodiując współczesne brzmienia). Grupa została założona w 2008 roku i składa się tylko z kobiet (Olga Lizgunova, Alena Slyusarenko, Irina Ryzhov). Reprezentowały Ukrainę w 2010 roku w rosyjskim festiwalu Nowa Fala z piosenką Plastic Surgeo – zdobyły wówczas specjalną nagrodę (w tym festiwalu brała udział również Jamala, wygrywając ten festiwal w 2009 roku).

O.Torvald Time

Jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych działających na Ukrainie od 2005 roku. Debiutancki album O.Torvald wydali w 2008 roku. Brali udział w wielu festiwalach muzycznych takich jak GBOB, Chervona Ruta, Tavria games, Prosto Rock (z Linkin Park i Garbage), Zakhid, Krashche Misto UA (z Evanescence i The Rasmus), Ekolomyja i Global Gathering. W 2015 roku wystąpili również w Polsce podczas festiwalu Przystanek Woodstock. W tym samym roku odbyli trasę koncertową w największych miastach naszego kraju. Na koncie mają 5 płyt studyjnych – ostatnia została wydana w 2014 roku pt. Ти є (Jesteś).

Anastasia Prudius Flow

23-letnia piosenkarka i aktorka pochodząca z Charkowa. Dawała koncerty na Ukrainie, w Czechach, we Francji, we Włoszech, w Niemczech i w Stanach. Uczestniczka programów Głos Ukrainy i X-Factor. Jej styl muzyczny nie jest jednoznaczny – śpiewa soul, jazz, R’n’B, reggae, blues, funk, pop i  trip hop. Wzięła udział w rosyjskim festiwalu Nowa fala w 2016, w którym zajęła 9. miejsce.

Vitaly Kozlovsky I’m Your Light

Piosenkarz, który pochodzi ze Lwowa, otrzymał tytuł Zasłużonego Artysty Ukrainy w 2009 roku. Ma powiązania z Eurowizją; śpiewał w chórku Ruslany i w 2010 roku wziął udział w krajowych selekcjach do Euoriwzji w Oslo. Zajmuje się również dubbingiem (np. w filmie Toy Story 3). Zajął 3. miejsce w ukraińkim Tańcu z gwiazdami. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali – otrzymał tytuł Najlepszego Piosenkarza Ukrainy.

Kadnay Freedom In My Mind

Zespół pochodzący z Ukrainy, tworzy muzykę z pogranicza indie i electro-pop. Grupa, która składa się z dwóch członków (Dima Kadnay – piosenkarz, Phil Kolyadenko – DJ, gitara, keybord) powstał w 2012 roku. Swoją debiutancką płytę wydali w 2014 roku, a w zeszłym roku latem ukazał się nowy krążek pod tytułem 23FLOOR.

Melovin Wonder

Młody ukraiński piosenkarz i kompozytor. Chętnie eksperymentuje i korzysta z różnych stylów muzycznych łącząc je; od muzyki pop, electro, soul, folk po wiele innych. Artysta urodził się i dorastał w Odessie. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo w 6. Edycji X-Factora. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

Green Grey Future Is On

To chyba najbardziej doświadczony zespół w stawce, bowiem tworzy na Ukrainie od 23 lat! Green Grey tworzy głównie w nurcie rockowym ale nie zamyka się na inne gatunki (funk, hip-hop, dubstep, techno, electro etc.). Jako pierwszy zespół z tego kraju został zaproszony na ceremonię rozdania nagród MTV w 1996, i 2009 roku. Jako pierwsi w kraju dawali koncerty, w których występował na żywo DJ, dający super show z wieloma efektami specjalnymi i pirotechnicznymi.

Vivienne Mort Iniy

Ukraiński zespół indie rock, który został założony przez Daniela Zayushkinoyu w 2007 roku. W 2010 roku wydali swój debiutancki mini-album Yesyentuki LOVE (Єсєнтукі LOVE), na koncie grupa ma łącznie 5 płyt studyjnych. Dawali swoje koncerty również w Polsce.

Półfinał selekcji rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowany w dwóch częściach. Pierwsza będzie trwać do 20:30. Natomiast o 21:30 rozpocznie się relacja podczas, której zostaną przedstawione wyniki. Transmisję będzie można śledzić TUTAJ lub TUTAJ.

Update:

Do finału dostali się O.Torvald (2. miejsce u jury oraz 2. miejsce w televotingu i MELOVIN (4. miejsce u jury i 1. miejsce  w televotingu).

Źródło: poptop, esckaz; Foto: esckaz

1 KOMENTARZ

  1. Niestety tak słabego kawałka Trusów nigdy wcześniej nie słyszałem… Szkoda, bo po opublikowaniu samej listy uczestników były moimi faworytkami… W tym rzucie jednak chyba Anastasia Prudius, chociaż jako całość jeśli nie puszczą na ESC Tayanny to będzie słabo… Prawie każda piosenka z preselekcji w tym roku i tak była lepsza niż ubiegłoroczny ukraiński zwycięzca Eurowizji.