Dziś poznaliśmy ostatnią, czterdziestą piosenkę tegorocznej stawki eurowizyjnej. Jak Wam się podoba „Adio” Kneza z Czarnogóry?

Chociaż oficjalna premiera nastąpi dopiero 21 marca, to już dziś portal Eurovision.tv opublikował utwór „Adio”, który w Wiedniu zaśpiewa Knez, reprezentant Czarnogóry. Piosenkę przygotował dla niego Zeljko Joksimovic, a tekst napisała Marina Tucakovic. Powstał już klip do piosenki, jednak obejrzymy go dopiero w sobotę. Póki co utwór dostępny jest jedynie poprzez SoundCloud – TUTAJ.

Premiera piosenki czarnogórskiej kończy etap preselekcji narodowych i wyborów wewnętrznych. Teraz przed nami ponad miesiąc przygotowań, podczas których reprezentanci ćwiczyć będą występy sceniczne, wokal oraz zrobią wszystko, by jak najlepiej wypromować swoją piosenkę. Sezon eurowizyjny ruszy ok. 11 maja, wtedy Wiedeń przywita uczestników, fanów i dziennikarzy.

Źródło: Eurovision.tv

4 KOMENTARZE

  1. Całkiem miła piosenka, nie tak do końca ballada. Wprawdzie spodziewałem się czegoś szybszego, ale utwór ma w sobie trochę dynamiczności, dzięki tej perkusji. Ciekawy jest także ten etniczny charakter, którego również brakuje wśród tegorocznych propozycji na ESC (chyba tylko jeszcze Izrael prezentuje utwór z etnicznymi elementami). Miło też, że Knez zaśpiewa w narodowym języku. Fajny akcent na koniec sezonu preselekcyjnego.

    Mimo, że to utwór Żeljka Joksimovicia, to nie jestem pewien, jak sobie poradzi na tle tylu ballad – zobaczymy, czy wystarczy tej (częściowej) dynamiczności oraz etnicznego charakteru aby awansować 🙂 .