Po kolejnej przerwie na scenie pojawili się ostatni uczestnicy pierwszego półfinału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na scenie hali miejskiej po raz kolejny zaprezentują się reprezentanci Rosji, Danii, Albanii, Rumunii i Gruzji.

W trzeciej, ostatniej części dzisiejszych prób po raz kolejny mogliśmy zobaczyć przygotowania wykonawców z Rosji, Danii, Albanii, Rumunii i Gruzji. Podobnie jak poprzedni reprezentanci, tuż po swojej próbie udadzą się na konferencję prasową, by spotkać się z dziennikarzami.

12 ROSJA

Polina Gagarina po raz kolejny zaprezentowała swoją piosenkę A Million Voices. I podobnie jak w przypadku pierwszych występów, tak i tym razem urzekła wszystkich swoim mocnym głosem, białymi wizualizacjami i bardzo ładną w obrazku prezentacją. Wielka szkoda, że ewentualne zwycięstwo tego kraju wywoła duże kontrowersje na świecie, ponieważ Gagarina naprawdę zasługuje na zdobycie pierwszego miejsca. Głośne brawa w centrum prasowym są dowodem na to, że dziennikarze kompletnie nie zwracają uwagi, jakie państwo reprezentuje dany wykonawca. Czy to dobrze czy źle to już indywidualna kwestia…

Przed drugą próbą Rosji zobaczyliśmy, jak będą wyglądały chwile przed występem reprezentantów. Uczestnicy będą stali w green roomie tuż obok ekranie z wyświetloną flagą kraju. Potem pojawi się pocztówka, a po niej belka – tytuł pojawi się w białej ramce.

13 DANIA

Na scenie ponownie pojawili się reprezentanci Danii, zespół Anti Social Media ze swoim utworem The Way You Are. I podobnie jak przy poprzednich próbach, nie zobaczyliśmy niczego nowego w porównaniu z tym, co znamy już z finału krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Niemniej jednak, nadal mocno trzymam kciuki za tę propozycję, ponieważ wpada w ucho, a wokalnie jest bardzo dobrze.

14 ALBANIA

Elhaida Dani z Albanii zaprezentowała po raz kolejny swoją propozycję I’m Alive. Tym razem pogłośniono chórek, wokalistka jednak nadal ma problemy z pewniejszym wejściem na początku utworu, co może rzutować na ogólnej ocenie. Być może to kwestia problemów z odsłuchem, z którym zmagała się reprezentantka. Druga część prezentacji była znacznie mocniejsza, ładnie zagrano światłami i wizualizacjami. Druga próba została przerwała, podczas trzeciej zmieniono nieco ujęcia kamer, jednak wokalnie nadal było rozczarowująco…

15 RUMUNIA

Jako przedostatni dzisiaj na scenie zaprezentowali się muzycy z rumuńskiego zespołu Voltaj. Chociaż wokalnie i muzycznie nadal nie możemy im nic zarzucić, cała prezentacja po prostu nie porywa, całość jest zbyt mało widowiskowa.

16 GRUZJA

Ostatnia prezentacja pierwszego półfinału, czyli gruzińska propozycja Warrior w wykonaniu Niny Sublatti. Bardzo ostry występ, podobnie jak ta, którą widzieliśmy we wtorek. Strój piosenkarki (krótki skórzany kostium z piórami na ramionach) może wzbudzić kontrowersje (albo zdobyć Nagrodę im. Barbary Dex), jednak zarówno wokalnie, jak i w obrazku wszystko prezentuje się na wysokim poziomie. Niestety, delegacja zmieniła nieco ujęcia kamery, zwłaszcza tę wzbudzającą największe emocje, czyli najazd kamery z góry, kiedy to podłodze możemy zobaczyć pioruny. Niemniej jednak jest to nadal jeden z najlepszych występów tego półfinału.

Przypominamy, że relacjonujemy na żywo przebieg prób wszystkich uczestników pierwszego półfinału. Odświeżajcie stronę po najnowsze doniesienia z Hali Miejskiej w Wiedniu, które będziemy aktualizowali na bieżąco!

W celu przeczytania relacji z pierwszej części prób zapraszamy tutaj, natomiast z drugiej – tutaj.

9 KOMENTARZE

 1. Albania ma tak fajną propozycję, że problemy techniczne i inne przykre niespodzianki nie odbiorą jej uroku 🙂
  Rumun uważam, że mógłby zaśpiewać całość w ojczystym języku. Do finału się dostaną mimo średniego utworu.
  Sorry ale Danii nie trawię w tym roku.
  Za to Rosjanka chyba z każdą chwilą zyskuje moją sympatię. Top 10 gwarantowane.
  Wojowniczka z Gruzji zawojuje scenę na bank. Te pióra przy ramionach może dziwnie wyglądają ale widocznie mają dodać jej wojowniczości.

 2. Piosenkę rosyjską uwielbiam, a jeszcze bardziej po tym, co zobaczyłem na tym materiale. Rewelacja, Jestem zachwycony.
  A co do Albanii – mi się podoba. Elhaida na pewno jeszcze poprawi występ i będzie ok 🙂
  Przynajmniej w przypadku Rosji i Albanii nie można mówić o kiczu i tandecie.