Telewizja Polska zbiera zgłoszenia do finału narodowego przed Konkursem Piosenki Eurowizji Junior 2017! Swoje propozycje można nadsyłać już tylko do 11 września! 

Telewizja Polska przypomina, że wkrótce upływa termin przyjmowania zgłoszeń do finału narodowego przed Eurowizją Junior 2017 w Tbilisi! Na oficjalnym fanpage’u TVP1 oraz Eurowizja TVP na Facebooku pojawiły się wpisy zachęcające wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do wysłania swoich muzycznych propozycji na adres telewizji – tradycyjną lub elektroniczną pocztą. Wszystkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie internetowej TVP – TUTAJ.

Po zamknięciu etapu zgłoszeniowego specjalna komisja przesłucha wszystkie nadesłane utwory i wyłoni grupę uczestników castingu, który odbędzie się 15 września w Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Po obejrzeniu wszystkich występów jurorzy zdecydują o tym, kto powinien wystartować w finale narodowym zaplanowanym na 1 października o 17:50 w gmachu TVP. Finał transmitowany będzie na żywo, a podczas jego trwania widzowie oraz jurorzy wspólnie wybiorą nowego reprezentanta Polski, który pojedzie do stolicy Gruzji, by walczyć o wygraną w Eurowizji Junior.

Przypominamy, że aktualna lista uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji Junior liczy 16 państw (razem z Polską), ale może dojść do zmian w stawce (głównie dotyczy to dołączenia Bułgarii i/lub Izraela). Na ten moment swoje utwory na konkurs wybrały już Rosja, Ukraina i Białoruś. W tym roku o wynikach Eurowizji decydować będą jurorzy oraz (po raz pierwszy) internauci, którzy głosować mają poprzez specjalną platformę zarówno przed, jak i w trakcie finału w Gruzji. Wielu fanów sugeruje, że powrót do swoistego televotingu (w nowoczesnej formie) może zwiększyć szanse Polski na dobrą lokatę w Tbilisi. Finał Eurowizji Junior odbędzie się 26 listopada, a konkurs transmitowany będzie przez TVP1.

Rok temu nasz kraj reprezentowała Olivia Wieczorek z balladą Piotra Rubika pt. Nie zapomnij. Wokalistka zdobyła 11. miejsce, co jest największym osiągnięciem polskich reprezentantów w tym konkursie. Tegoroczny uczestnik będzie czwartym Polakiem, który wystartuje w Eurowizji Junior.

Źródło: TVP, JuniorEurovision.tv, fot.: TVP/EBU