Reprezentantka Serbii, Bojana Stamenov, spotkała się ostatnio z przedstawicielami OGAE Serbia i zdradziła parę istotnych informacji dotyczących występu scenicznego!

W trakcie wywiadu dla portalu Evropesma.org, Bojana przyznała, że jest zadowolona z decyzji o śpiewaniu piosenki „Beauty Never Lies” po angielsku, chociaż często pojawiały się komentarze krytykujące odejście od języka serbskiego. Dodała, że angielska wersja ma znacznie silniejsze przesłanie. Prezentację sceniczną przygotuje Gorcin Stojanović, który odpowiedzialny był wcześniej za występ do utworu „Molitva”. Za choreografię odpowiedzialna jest Milena Ceranić, która stworzyła układ taneczny do preselekcyjnego występu Bojany. Nagrano już oficjalny remiks utworu, swoją premierę będzie miał za parę dni w Internecie. Co ciekawe, wkrótce usłyszymy piosenkę Bojany po francusku, hiszpańsku i niemiecku, przy czym ta ostatnia będzie nieco inna niż pozostałe, ale to na razie pozostanie niespodzianką. Bojana Stamenov planuje również promocję swojego utworu poza granicami Serbii. Weźmie udział w eurowizyjnych imprezach w Amsterdamie i w Moskwie. Wystąpi też w Belgii i Macedonii. 15 kwietnia do Belgradu przyjadą zaś Knez (Czarnogóra) i Daniel Kajmakoski (Macedonia), uwielbiani w Serbii konkurenci Bojany.

Istotnym elementem niemal każdego występu Serbii na Eurowizji jest chórek, który co roku profesjonalnie wspiera głównego reprezentanta. Nie inaczej będzie w tym roku. Wraz z Bojaną na scenie wystąpią Saška Janković, Sanja Bogosavljević, Oliver Katić i Marko Nikolić. Saška to dwukrotna uczestniczka selekcji narodowych, występowała na Eurowizji u boku Milana Stankovicia i Niny Radojcić. Co ciekawe, ona również wzięła udział w nagrywaniu „fanowskiego” teledysku do „Beauty Never Lies”.

Sanja reprezentowała Serbię w 2007 roku jako członkini grupy Beauty Queens, wspierającej na scenie Mariję Serifović. Później, wraz z Saską, śpiewała i tańczyła u boku Niny (2011). W 2012 roku nagrała utwór z Balkan Ekspres Bend.

Oliver Katić to charyzmatyczny wokalista i gitarzysta znany z programu „Mam Talent”, dzięki któremu sławę zdobyła też sama Bojana. Oliver został zaproszony przez Gorana Bregovicia do udziału w preselekcjach narodowych do Eurowizji 2010. Za utwór „Predsednice Halo” zajął 3. miejsce.

Marko Nikolić jako jedyny nie ma eurowizyjno-preselekcyjnego doświadczenia, ale posiada spory atut! Potrafi grać aż na siedmiu instrumentach, a od lat żyje i pracuje w Wiedniu, a jego wiedza o mieście na pewno przyda się całej delegacji serbskiej. Reprezentantka Serbii zapowiedziała, że czteroosobowy chórek będzie nie tylko wsparciem wokalnym, ale też będzie aktywnie uczestniczył w choreografii. Ona sama zresztą planuje zatańczyć w drugiej, szybszej części utworu.

Źródło: Evropesma.org; fot: YouTube.com

3 KOMENTARZE