Już za 2 tygodnie Knez będzie w Wiedniu by rozpocząć tam próby przed Eurowizją 2015! Wiemy, kto wspomoże go wokalnie na scenie.

Dla państw takich jak Czarnogóra, sam awans do finału to ogromny sukces, nawet jeśli w tym finale zajmuje się niskie miejsce. Tak było rok temu z balladą „Moj Svijet”, a telewizja RTCG ma nadzieję, że tegoroczny reprezentant, Knez, powtórzy ten wyczyn. Ostatnie przygotowania trwają, a celem Czarnogórców jest przygotowanie bardzo silnego występu. Nie bez przyczyny, aż pięć wokalistek będzie pełnić rolę chórku dla Kneza. Są to doświadczone i utalentowane dziewczyny zarówno z Czarnogóry jak i z Serbii.

Fani Eurowizji czy muzyki bałkańskiej na pewno kojarzą Kseniję Knezevic, uczestniczkę preselekcji serbskich 2013. Wystąpiła tam w grupie Sky’s śpiewając piosenkę „Magija„. Weszła do finału, ale zajęła w nim piąte miejsce. Ksenija będzie najmłodszą spośród chórzystek Kneza. Doświadczenie eurowizyjne ma Dunja Vujadinović, która reprezentowała Serbię jako chórzystka Moje 3 w 2013 roku. Co ciekawe, to ona przygotowała angielską wersję utworu „Ljubav je svuda” pt. „Love is all around„. Trzy pozostałe wokalistki to Lena Kuzmanovic, Ivana Vladovic i Jelena Pajic, profesjonalne chórzystki, które wcześniej współpracowały m.in. z Hari Mata Hari, Marija Serifovic, Severiną czy Toni’m Cetinskim.

Knez wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, będzie więc bezpośrednim konkurentem Polski w walce o finał. W ramach promocji wokalista odwiedził Moskwę, Londyn, Amsterdam i Belgrad. Czy to pomoże mu osiągnąć miejsce w czołowej dziesiątce grupy? Przypomnijmy sobie jego utwór „Adio”:

Źródło: PR Manager, fot. Chórzystki Kneza (PR Manager)