Telewizja serbska zorganizowała konferencję prasową z udziałem całej ekipy, która reprezentować będzie kraj w Sztokholmie!

Serbia wysyła w tym roku charyzmatyczną wokalistkę Sanję Vucic, która, chociaż nie jest jeszcze zbyt znana w swoim kraju, zyskała ogromną popularność wśród fanów i uczestników Eurowizji 2016. Swoją otwartością, szczerością i humorem podbiła serca m.in. reprezentantów Izraela czy Azerbejdżanu. Po wywiadach i nagraniach z imprez promocyjnych widać, że Serbka cieszy się z każdej chwili przygotowań do konkursu i spotkań ze swoimi rywalami. Warto podkreślić, że zna na pamięć wszystkie piosenki, które konkurować będą z jej „Goodbye (Shelter)”, a pytana o swój ulubiony utwór ze wszystkich konkursów wymieniła…”Nor par” z Armenii 2009, co świadczy o tym, że Sanja faktycznie kocha ten konkurs.

Aby z balladą „Goodbye” wypaść jak najlepiej, wokalistka zaprosiła do współpracy doświadczoną ekipę chórzystek. Na scenie w Sztokholmie wystąpią Lena Kuzmanović, Dunja VujadinovićJelena Duric i Iva Pletikosic. Spostrzegawczy miłośnicy Eurowizji na pewno rozpoznają je w Sztokholmie. Lena i Dunja śpiewały u boku Kneza w 2015 roku (Czarnogóra – utwór „Adio”), a Dunja dodatkowo reprezentowała Serbię w 2013 roku jako chórzystka Moje 3 (utwór „Ljubav je svuda”), gdzie śpiewała razem z Jeleną, która z kolei pierwszą swoją Eurowizję „zaliczyła” w 2008 roku dzięki współpracy z Jeleną Tomasevic (Serbia – utwór „Oro”). Tylko Iva nie może pochwalić się konkursowym doświadczeniem, ale podobnie jak Lena, Dunja i Jelena jest profesjonalną wokalistką i współpracowała z wielkimi nazwiskami lokalnego rynku muzycznego.

To nie koniec! Na scenie pojawi się też tancerz Milos Isailovic, członek „Bitef Dance Company”, laureat wielu nagród i wyróżnień. Pomysłodawcą występu jest Marko Novaković, który wcześniej przygotowywał prezentacje reprezentantów Serbii (2012) i Czarnogóry (2014-2015), a choreografię stworzyła Stasa Stankovic. Podczas konferencji prasowej w siedzibie RTS obecni byli tegoroczni reprezentanci Bośni i Hercegowiny, oraz Bojana Stamenov, ubiegłoroczna przedstawicielka Serbii na Eurowizji. Skromna ale efektowna delegacja serbska rusza do Sztokholmu 3 maja, a pierwszą próbę na scenie będzie mieć już dzień później.

Serbia startuje w II półfinale Eurowizji 2016. Aktualnie „Goodbye (Shelter)” znajduje się w okolicach 10. miejsca w zakładach bukmacherskich, więc awans do finału powinien być dla Serbów jedynie formalnością.

Źródło: Evropesma.org, Eurosong.hr, fot.: RTS

1 KOMENTARZ