W najbliższą niedzielę swój bieg preselekcyjny zaczyna Selecţia Naţională. Rumunia stawia na nową formułę, dzięki której więcej artystów pojawi się w finale. I dzięki temu więcej utworów będzie miało szansę reprezentować kraj w Izraelu.

  1. TrooperDestin (Muzyka i tekst: Aurelian Dincă)
   To bardzo popularny band heavy-metalowy w Rumunii. Istnieje od 1995 roku i wydał do tej pory 9 długogrających albumów, ich ostatnia płyta została wydana w minionym roku. Powstał z inicjatywy braci Dincă oraz Ionuţa Rădulescu, z ich inspiracji zespołami Iron Maiden czy Judas Priest. W swojej karierze zagrali kilkaset koncertów. Zdarzało im się również dzielić scenę z Iron Maiden, Manowar czy Sepultura.
  2. BerniceyaThe Call: Dynasty of Love (Muzyka i tekst: Florin Chitiul)
   Poza muzyką uwielbia pływać i jeździć na deskorolce. Bernice Chitiul zaczęła śpiewać w wieku 7 lat i od tego czasu coraz bardziej zatraca się w muzyce, dowodem czego są jej utwory. Brała udział w poprzedniej edycji Selectia Nationala z utworem „Too Busy For My Heart” (10. miejsce w półfinale, 2018). Rok wcześniej wystąpiła jako gość specjalny z „Ice Cream”.
  3. Ommieh x Anakrisez – Rock This Way (Muzyka: Eduard Cîrcotă, Tekst: Alexandru Bugan)
   To nowy projekt dwóch artystów: Cristiana Prajescu (Voice of Romania 2017) oraz Ioany Hrisca (The Voice of Romania 2016, śpiewała w Tańcu z Gwiazdami). Ten pierwszy uczestniczył w preselekcjach z utworem „The Best Thing In Life Is To Love” (2013, 10. miejsce w finale). Kompozytorem „Rock This Way” jest Eduard Cîrcotă, który odpowiada również za „Tornerò” Mihaia, eurowizyjną propozycję Rumunii z Aten 2006.
  4. Teodora DinuSkyscraper (Muzyka i tekst: Udo Mechels, Laila Samuelsen, Jonas Brøgger Filtenborg)
   Można powiedzieć, że już trzy razy próbowała się dostać na Eurowizję. Zdecydowanie najbliżej celu była w 2016 roku, kiedy to Ovidiu Anton wygrał preselekcje z „Moment of Silence” (Dinu była w chórkach). Niestety, przez względy finansowe w ostatniej chwili zdyskwalifikowano Rumunię z udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji. Rok później do udziału zgłosiła utwór „Tear Up the Dark” (odrzucona podczas przesłuchania), a w 2018 roku  – „Fly” (2018, 10. miejsce w finale).
  5. Dya & Lucian ColarezaWithout You (Sin ti) (Muzyka: Sergi Gascon, Tekst: Sergi Gascon, Daniel Andres Giraldo Mazo)
   Dya, to tak naprawdę Diana Prepeliţă. Tą 24-latkę fani mogą kojarzyć z Eurowizji dla Dzieci, gdzie wystąpiła w 2006 roku z formacją New Star Music. Ukończyła szkołę artystyczną i obecnie studiuje dziennikarstwo. Lucian Colareza to z kolei wokalista latin pop. Każdy z nich do tej pory wydał tylko jeden album.
  6. NicolaWeight of the World (Muzyka: Sergi Gascon, Teksti: Sergi Gascon, Daniel Andres Giraldo Mazo)
   Nicoleta Alexandru swoją karierę rozpoczęła już w 1985 roku. Jej międzynarodowa kariera zaczęła się jednak później, gdy w 2003 roku Nicola wygrała Selectia Nationala z utworem „Don’t Break My Heart” i pojechała na Eurowizję do Rygi. Próbowała się dostać na Eurowizję w kolejnych latach: w 2008 roku z „Fairytale Story” (2008, 7. miejsce w finale), „Addicted To Your Love” (2015, odrzucona podczas przesłuchania). „Weight of The World” jest dziełem m.in. Willa Taylora (kompozytor „Addicted…”) oraz Jonasa Gladnikoffa, autora wielu selekcyjnych utworów.
  7. SteamThe Way It Goes (Muzyka: Sorin Cotorceanu, Mihai Iulian Rapeanu, Tekst: Sorin Cotorceanu)
   Steam to duet dwóch osobowości: Sorina Cotorceanu oraz Mihaia Rapeanu. Współpracują ze sobą od 2011 roku, lecz dopiero teraz pokazują jej efekty. Mihai od 2010 roku jest także wokalistą grupy Undercover, wykonującą największe przeboje znanych i lubianych artystów. „The Way It Goes” jest pierwszym anglojęzycznym utworem od Steam.
  8. VaidaUnderground (Muzyka i tekst: Hanif Sabzevari, Michael James Down, Will Taylor, Tonje Gjevjon)
   Aktorka, blogerka lifestylowa, osobistość telewizyjna i piosenkarka. Prowadziła między innymi rumuńską edycję programu Kto poślubi mojego syna?. Występuje również w sztukach musicalowych. Mirela Boureanu-Vaida jest również kojarzona przez fanów preselekcji, gdyż kilka lat wcześniej uczestniczyła w nich wraz z utworem „One More Time” (2014, 2. miejsce w finale) i o mały włos nie zaśpiewałaby w Kopenhadze.
  9. Claudiu MireaWe Are the Ones (Muzyka: Mihai Ogăşanu, Claudiu Mirea, Tekst: Claudiu Mirea)
   Claudiu Mirea ma 38 lat i można powiedzieć, że jest weteranem przeróżnych talent shows. Dwa razy uczestniczył w Megastar – w pierwszej edycji zajął 3. miejsce, a trzecią wygrał wraz z zespołem Buzz. Uczestnik pierwszego sezonu The Voice of Romania. Ma również bogate doświadczenie eurowizyjne. Do tej pory na Eurowizję próbował dostać się dwa razy: „I feel so high” (2013, 11. miejsce w półfinale), „Magnet” (2017, odrzucony podczas przesłuchań).
  10. The FourSong of My Heart (Muzyka i tekst: Theea Miculescu, Cătălin Dascălu)
   Grupa czterech muzyków: Toni Tonini, Federica Russo, Alexia Urtoi i Bogdan Baltă, która połączyła siły specjalnie na eurowizyjne preselekcje. Federica brała udział w rumuńskim X Factor, a także we włoskim Mam talent. Alexia Urtoi ma za sobą epizod w dziecięcym talent show, a także była finalistką zeszłorocznego Selectia Nationala. Z piosenką „Walking On Water” w duecie z Matei zajęła 2. miejsce, ustępując tylko The Humans.
  11. Bella SantiagoArmy of Love (Muzyka i tekst: Resciebelle Barrios Santiago, Alexandru Luft)
   Przez wielu uważana już za zwyciężczynię preselekcji, mimo że jeszcze nie wystartowały! Pochodząca z Filipin artystka jest beneficjentką dzikiej karty, przyznanej po rezygnacji Mihai. Finalistka Mam talent oraz laureatka ostatniej edycji X-Factor. W 2018 roku uczestniczyła w Selectia Nationala z utworem „Auzi Cum Bate” (wraz z Jukebox, 4. miejsce w finale).